Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб"

Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб"

Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб" Суспільне Миколаїв

В одній із Миколаївських шкіл майже три роки не можуть зробити прибудову. Чому так сталось і у якому стані ситуація зараз – у репортажі Суспільного

Минуло майже три роки з того часу, як управління капітального будівництва Миколаївської міської ради оголосило тендер, метою якого було збільшення Миколаївської спеціалізованої загальноосвітньої школи №22 за рахунок прибудови. Станом на зараз роботи призупинили. Ситуацією зацікавилася громадська організація "Антикорупційний штаб", члени якої слідкують за виконанням будівельно-ремонтних робіт по всій території України.

Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб"Суспільне Миколаїв

- Яка там ситуація: там колись будували школу. Її було завершено до 2000-х. Але залишалась почата прибудова, яка була недобувана. І в 16-17 роках була зроблена проєктно-кошторисна документація, а вже в 18-19 – виділено і укладено договір на закінчення цієї будівлі, - розповів виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Меткалик.

На сьогодні у школі навчаються 1500 дітей. Їдальня і актова зала у навчальному закладі розраховані на одночасне перебування 90 дітей. Саме тому школу планували розширити за рахунок прибудови.

- Цільове призначення – це їдальня-комбінат, де б харчувалися діти; актова кіноконцертна зала, кабінети інформатики, бібліотека (з читальною залою) і кімнати для гурткової роботи, для післяурочної роботи з дітьми, - каже директор Миколаївської спеціалізованої загальноосвітньої школи №22 Петро Богун.

Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб"Суспільне Миколаїв

Із бюджету міста було виділено 24 мільйони 100 тисяч гривень. Роботи розпочались.

- Був укладений договір з компанією. Із цих 24-х мільйонів було засвоєно лише три мільйони гривень на добудову, тобто заплачено компанії на закінчення цієї прибудови. Не можуть бути завершені ремонтні роботи, через те, що відбувся зсув ґрунту. Якщо буде завершення, то школа матиме аварійний стан. Засвоєні три мільйони гривень пішли в нікуди, - каже виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Меткалик.

Незавершену прибудову мали знести. Але об’єкт стоїть на території навчального закладу і сьогодні. Голова правління громадської організації "Антикорупційний штаб" Юлія Гречка говорить: "Є висока вірогідність того, що у цій справі не обійшлося без махінацій".

- Ми часто зустрічаємо такі ситуації, коли очевидно, що будівлю потрібно зносити. Про це, наприклад, всі знають, але все одно оголошується тендер. Так, проводиться експертиза, по експертизі вони бачать, що там не можна робити ці роботи. Але комусь треба заробити, тому тендер все-таки проводиться, - каже голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Юлія Гречка.

Ремонт Миколаївської школи №22. Три млн грн пішли в нікуди - викондиректор ГО "Антикорупційний штаб"Суспільне Миколаїв

Із 2015-го проєктні роботи у загальноосвітній школі №22 здійснювало товариство з обмеженою відповідальністю "Н-Проект-Тайм". Зносити цю будівлю недоцільно, – каже директорка фірми Любов Фуртатова.

- Вважаю, що будівля, яка простояла 22 роки, казати, що там фундаменти погані, як на мене – безпідставно. Якщо там є якісь деформації – так це треба просто робити ремонт капітальний, обтягування робити. Там треба було панелі підсилювати перекриттям. Але це все процес такий, що не стосується фундаменту. А наголос було зроблено, що фундаменти треба було розбирати, - каже директорка ТОВ "Н-Проект-Тайм" Любов Фуртатова.

Щоб дізнатися, що буде з прибудовою далі, ми намагалися зв’язатися з начальником управління капітального будівництва Миколаївської міської ради Григорієм Патокою. Протягом двох днів (18 – 19 травня) на телефонні дзвінки посадовець не відповідає.

Автор: Володимир Степанов, оператор: Юрій Руденко.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди