У п'яти громадах Миколаївщини працюють Центри соціальної та психологічної адаптації

У п'яти громадах Миколаївщини працюють Центри соціальної та психологічної адаптації

У п'яти громадах Миколаївщини працюють Центри соціальної та психологічної адаптації
Ілюстративне фото: RazorMax/pixabay

У п'яти громадах Миколаївщини станом на грудень 2022 року запрацювали стаціонарні центри соціальної та психологічної адаптації. Вони були створені в рамках пілотного проєкту "Психосоціальна підтримка соціальних інституцій партнерських громад". Для роботи в центрах спеціальну підготовку пройшли тридцять фахівців — соціальних працівників та психологів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник проєкту Віктор Сікаленко.

"У серпні ми запустили проєкт з підтримки п’ятьох громад Миколаївської області, а саме їхніх соціальних служб. Передбачалося підвищення кваліфікації соціальних працівників та психологів, які працюють з внутрішньо переміщеними особами та соціально вразливими групами населення", — говорить Віктор Сікаленко.

Учасниками проєкту, який завершиться наприкінці 2022 року, стали такі громади, як Баштанська, Казанківська, Березанська, Доманівська та Веселинівська.

"Мета була створити на рівні територіальних громад більш адаптивну до викликів сьогодення модель роботи соціальних служб", — каже керівник проєкту.

За словами Віктора Сікаленка, крім підвищення кваліфікації співробітників, одним з головних завдань проєкту було створення центрів соціальної та психологічної адаптації на базі соціальних служб та забезпечення їх необхідною оргтехнікою, меблями, канцелярським приладдям, методичними матеріалами.

"Станом на 20 грудня створені всі п’ять центрів, а співробітники, які підвищили свою кваліфікацію, вже працюють, проводять тренінги для внутрішньо переміщених осіб та соціально вразливих верств населення говорить", — розповідає Віктор Сікаленко.

За словами консультантки проєкту, психологині Руслани Сікаленко, громади, які були обрані для участі в проєкті, це, по-перше, одні з великих на Миколаївщині. По-друге, це громади, які прийняли найбільшу кількість вимушених переселенців.

"Ми намагалися створити навчальні програми, які б охоплювали різні аспекти роботи з внутрішньо переміщеними особами. Наприклад, ми опрацьовували тему страхів, тривожності, власного позиціювання під час війни, бачення майбутнього, відновлення власних ресурсів", — каже Руслана Сікаленко.

Результативність проєкту планують оцінити наприкінці грудня 2022 року.

"Ми хочемо отримати показники, які будуть вимірюватися за кількістю проведених учасниками проєкту заходів, їхньої тематики, цільової аудиторії і таке інше. Це покаже, наскільки наш проєкт був ефективним", — говорить Віктор Сікаленко.

Читайте також

У Миколаєві організували інклюзивний захід для дітлахів

У деокупованій Снігурівській громаді, що на Миколаївщині, поновлюють роботу пункти вакцинації проти COVID-19

Дітям миколаївських військовополонених планують нарахувати грошову допомогу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок