Діти в ролі захисників: у Миколаєві відбувся інтерактивний захід для дітей військовослужбовців

Діти в ролі захисників: у Миколаєві відбувся інтерактивний захід для дітей військовослужбовців

У Миколаївському центрі підтримки ветеранів війни організували інтерактивний захід для дітей та підлітків. Учасників навчали першій домедичній допомозі, мінній безпеці, розбиранню та збиранню вогнепальної зброї, а також примірці військової амуніції.

На заході 30 травня побували кореспонденти Суспільного.

Учасників інтерактивного заходу заздалегідь поділили на три групи, відповідно до кількості локацій. Інструктори з корпусу морської піхоти показували дітям автомати, пістолети, амуніцію та елементи протирадіаційного захисту.

Інструктор Віталій вперше працює з дітьми, зазвичай його слухачі – військовослужбовці.

Сьогодні показуємо матеріальну частину пістолета Макарова та автомата Калашнікова 74 укороченого.

"Показуємо порядок неповного розбирання, взагалі матеріальну частину, з яких основних елементів складається зброя, калібр пояснюємо, як правильно розбирати і тому подібне", — пояснив інструктор.

Один з учасників заходу Максим дізнався про особливості одного з пістолетів.

"Я про нього щойно дізнався, це пістолет, який може розібратись, перезаряджається, лише для мене це дуже складно", — розповідає Максим.

Інший учасник Кирило розповів про елементи протирадіаційного захисту.

"Це протигаз, а це від радіації чоботи і рукавиці. Їх ще носили у Чорнобилі, коли ліквідатори залишки діставали і скидали вниз", — каже Кирило.

У класі мінної безпеки представники ДСНС розповіли учасникам про різні види вибухонебезпечних предметів. Речниця ГУ ДСНС України в Миколаївській області Ілляна Пацюк розповіла дітям про касетні боєприпаси.

"Це касетний боєприпас. Їх дуже багато в таких як Ураган та Смерч. Саме цими боєприпасами на початку війни обстрілював Миколаїв ворог", — каже Ілляна Пацюк.

Діти в ролі захисників: у Миколаєві відбувся інтерактивний захід для дітей військовослужбовців
Хлопчик одягнув амуніцію ДСНС. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Ще одна локація була присвячена першій домедичній допомозі. Інструктори Червоного Хреста провели заняття, де діти на практиці пробували зробити серцево-легеневу реанімацію на манекені.

Діти в ролі захисників: у Миколаєві відбувся інтерактивний захід для дітей військовослужбовців
Серцево-легенева реанімація на манекені. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Поки діти займалися з інструкторами, батьки слухали концерт "культурного десанту". Дружина військовополоненого Віолетта прийшла на захід з донькою.

Кожен з нас переживає війну, хтось більше, хтось менше, але не потрібно недооцінювати емоції.

"Треба памʼятати, я вважаю, що ми живемо сьогодні і зараз, не потрібно жити відкладеним життям", — каже Віолетта.

Пройшовши всі три локації, діти поділилися своїми враженнями

"Мені дуже сподобалось, було дивовижно, дуже цікаво. Багато емоцій. Іноді я могла трішки боятись, але все одно було чудово. Мені сподобалось міряти бронежилети, каски і розбирати пістолети з автоматами", — каже учасниця заходу Софія.

"Ми брали справжню зброю, вона дуже важка. Там були протигази, ми їх одягали і ще були чоботи, вдягаєш і вони проти радіації", — розповіла інша учасниця заходу Злата.

Директор міського центру підтримки ветеранів війни Віктор Мойсеєв наголосив, що такі заходи повинні були проводитись до війни.

Ми сьогодні спілкувались і з родинами, і з тими, хто організовував. Це, мабуть, потрібно було робити ще до того як.

"Зараз те, що відбувається в нашій державі, – це наслідки відношення. Ніхто толком не займався цим з дітьми. Ми живемо в той момент і в тій місцевості, де в будь-який момент можуть бути корисними ці знання", — каже Віктор.

Координаторка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Ірина пояснила, що ідея створити такий захід, зʼявилась, щоб дітки спробували себе в ролі захисників.

"Дітки мають в першу чергу захистити себе, якщо побачили міну, і що треба робити, які дії. Також перша медична допомога, це завжди потрібно, було б добре, якби це в школах було", — каже Ірина.

В заході взяли участь 43 дитини з родин військовополонених, зниклих безвісти і загиблих захисників України.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок