Спад пандемії можливий наприкінці травня - вчені

Спад пандемії можливий наприкінці травня - вчені

Спад пандемії можливий наприкінці травня - вчені
. АР

Спад пандемії може початися у третій декаді травня, прогнозують українські вчені.

За даними науковців проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського, протягом 15 днів характер розвитку пандемії набуває "більш чіткого лінійного характеру" з рівнем"плато" – 400-550 нових інфікованих на день.

"Такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії. Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість людей, які щоденно одужують, буде стійко більше кількості щоденно інфікованих)", - пояснюють дослідники.

Як визначили вчені, кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих. Тому очікується, що в третій декаді травня "цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії".

Водночас щодо Києва, дослідники розраховують, що рівень "плато" буде досягнуто наступного тижня із 40-50 інфікованими на день.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що наступний етап послаблення карантинних обмежень планується з 22 травня.
  • 25 березня уряд ввів надзвичайну ситуацію та карантин в Україні. Нині його продовжено до 22 травня з послабленнями.
  • Кабінет міністрів 13 травня пом'якшив умови перебування людей на вулицях та на літніх майданчиках ресторанів.
  • Збільшиться кількість людей, які можуть пересуватися вулицею разом. Раніше гуляти дозволялося не більш як двом особам, тепер дозволено вісьмом.
  • У столиці після 22 травня планують у кілька етапів відновити роботу всього громадського транспорту в рамках послаблення карантину.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація з коронавірусом в Україні розвивається за сценарієм Польщі, що набагато краще, ніж в інших країнах, зокрема в Іспанії та Італії.
  • Українці розповіли про ставлення до дій влади в умовах загрози коронавірусу і те, як змінилися їхні доходи під час карантину.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.

На початок