"Йдемо за сценарієм Польщі". Шмигаль відзвітував перед Радою щодо боротьби з COVID-19

"Йдемо за сценарієм Польщі". Шмигаль відзвітував перед Радою щодо боротьби з COVID-19

"Йдемо за сценарієм Польщі". Шмигаль відзвітував перед Радою щодо боротьби з COVID-19
УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ситуація з коронавірусом в Україні розвивається за сценарієм Польщі, що набагато краще, ніж в інших країнах, зокрема в Іспанії та Італії.

Про це він сказав з трибуни парламенту під час звіту перед нардепами щодо заходів із боротьби з COVID-19 в Україні.

"На жаль, не було ще жодного дня, коли кількість людей, які одужали, перевищила кількість людей, які захворіли. За минулу добу захворіли 402 особи, кількість знижується постійно – це 3,3%. Від загальної кількості захворілих одужало 343 особи. Тобто десь уже ми досягаємо того плато і піку, про який говорили", — сказав Шмигаль.

За його словами, головним завданням запровадження карантину було не допустити перевантаження медичної системи та дати лікарням підготуватися до боротьби.

Він розповів, що за цей час закупили 2271 апарат штучної вентиляції легенів, підготували до прийому хворих 381 лікарню (понад 33 тисячі ліжкомісць), а також 8 повітряних суден для санавіації.

Шмигаль зазначив, що з 65 мільярдів гривень, які були виділені для фонду боротьби з коронавірусом, 20 мільярдів витратили додатково для Пенсійного фонду, 6 мільярдів пішли на допомогу безробітним.

За його словами, за останні місяці 196 тисяч українців офіційно зареєструвалися у державному центрі зайнятості.

Прем'єр додав, що за попередніми прогнозами цього року кількість безробітних в Україні збільшиться на 9%.

Крім того, за даними Шмигаля, 1,6 мільярда були спрямовані для допомоги дітям, чиї батьки-підприємці втратили дохід, на 2 мільярди гривень було здійснено медичні закупівлі для лікарень та понад 3 мільярда були виділені МОЗ на додаткові закупівлі лікарням та зарплати лікарям.

На питання депутатів, коли відкриють дитсадки та запустять громадський транспорт, Шмигаль відповів, що ситуація з пандемією в Україні поки не дозволяє цього зробити.

Він наголосив, що ситуація неоднозначна і не дозволяє планувати довше, ніж на 100 днів. У найближчі кілька тижнів відкриття дитсадків та запуск метро не плануються.

Що відомо

  • Станом на 13 травня в Україні зареєстровано 16 425 випадків коронавірусної інфекції COVID-19, з них нові — 402. Загалом одужало 3718 осіб, летальних — 439 випадків.
  • Із 12 березня по всій території України запровадили карантин, а згодом уряд продовжив обмеження до 22 травня, проте з послабленнями.
  • З 11 травня в Україні почали послаблювати карантин.
  • У МОЗ затвердили тимчасові рекомендації для окремих закладів, яким дозволили працювати з 11 травня.
  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що найближчим часом МОЗ визначить алгоритм введення адаптивного карантину в областях, де ситуація з поширенням коронавірусної інфекції гірша, ніж в інших регіонах.

На початок