У Харкові помер пенсіонер з СOVID-19, якого перевозили з лікарні у лікарню

У Харкові помер пенсіонер з СOVID-19, якого перевозили з лікарні у лікарню

У Харкові помер пенсіонер з СOVID-19, якого перевозили з лікарні у лікарню
.

86-річний харків'янин, у якого підтвердили коронавірус і двічі перевозили з одного медзакладу в інший, помер.

Смерть настала сьогодні, підтвердили журналістам його родичі.

Родина втратила одразу двох близьких: днями померла 81-річна жінка, якій теж підтвердили СOVID-19, сьогодні 86-річний чоловік.

Уточнено: Жінка померла в обласній інфекційній лікарні. Чоловіка спершу привезли до обласної інфекційної, потім до 13-ї і назад — до обласної інфекційної.

Як пацієнти потрапили до міської лікарні і чому тяжкохворих кілька разів транспортували, на пресконференції 14 травня розповіла заступниця мера Світлана Горбунова-Рубан.

"Перевели двох важких літніх людей, які потребували штучної вентиляції легенів і знаходження в умовах реанімації. Це як би не зовсім для 13 лікарні, але вона прийняла тих людей, тому що фахівці інфекційної лікарні мотивували цей перевод тим, що в них там немає кисню, що вони не можуть надати необхідну допомогу і таке інше. Два лікарі-реаніматологи знаходилися біля цих людей безвихідно, не виходячи з реанімаційного відділення. Одна людина померла у першу добу після надходження у лікарню, а другу людину ми сьогодні переводимо в інфекційну лікарню — в них з'явився там кисень. І ми повертаємо людину в ті умови реанімаційної допомоги, в яких вони повинні знаходитись", — сказала Горбунова-Рубан.

Дії медиків міської лікарні вона назвала "абсолютно фаховими".

На питання Суспільного про наявність кисню у медзакладі, директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов сьогодні сказав, що кисень був і є у достатній кількості. З його слів виходить, що не було місця.

"Я з приводу цього вам нічого не можу сказати. Я знаю, що ми переводили тяжких хворих, тому що у нас на той момент 13-та ще приймала хворих тяжких, у них є реанімаційні відділення, пульмонологічні, до нас у той момент була велика кількість тяжких хворих з коронавірусом, необхідно було їх локалізувати. Ми не могли на той момент!" — сказав Нартов.

Інформація про 86-річного померлого не відображена у сьогоднішній статистиці. Як пояснили у пресслужбі Харківської ОДА, інформація оновлюється щодобово. Більшої інформації щодо цього випадку в ОДА поки не надали.

Що відомо

  • На сьогодні в обласній інфекційній лікарні, розрахованій на 200 пацієнтів, 210 госпіталізованих, 184 з яких мають підтверджений коронавірус.
  • Директор медзакладу підтвердив, що в якийсь момент у лікарні закінчилися необхідні антибіотики. Він також підтвердив, що колектив працює на межі виснаження: "Наші лікарі з початку квітня працюють без вихідних! Зранку до вечора! По 24 години. У мене в підрозділі одні жінки. Вони плачуть! Кожен день плачуть! Тому що умови такі, я не знаю, хто це міг би витримати таке!".
На початок