Ялинка незламних. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі

Ялинка незламних. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі

Ялинка незламних. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі
Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Цьогорічна ялинка у Миколаєві буде у воєнному стилі. Новорічне дерево замінить пам'ятник Святому Миколаю. Споруду у центрі міста покрили маскувальною сіткою та ілюмінацією.

З авторами проєкту спілкувалися кореспонденти Суспільного.

Скульптуру покровителя міста Святого Миколая ще в жовтні закрили від обстрілів мішками з піском. Напередодні свят захисну конструкцію покрили шістьма маскувальними сітками, які виготовляли волонтери.

"Ялинка буде складатися із шести секцій, кожна секція у висоту — 6 метрів, в ширину — 2,5 метри. Потім буде демонтаж, буде розгортатися кожна "пелюстка", ми так назвали, зверху донизу, і стягуватися стяжками. Після цього ялинка буде прикрашена кульками та гірляндами. Діти зможуть насолоджуватися новорічними святами", — розповіла організаторка виробництва Наталія Куличковська.

Які часи, така і ялинка. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі
Мілітарі-ялинка у Каштановому сквері. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Виготовлення покриття для незвичної ялинки — замовлення від обласної військової адміністрації. Виготовляли стіки в імпровізованому швацькому цеху волонтери, що шиють для військових Збройних сил України.

"Оскільки в цьому році в нас не запланований Новий рік, але наші діти тут ні до чого, ми вирішили зробити сюрприз і все ж таки в місті буде ялинка, але фронтова. Я думаю, наші діти зрозуміють ситуацію, а батьки будуть раді, що буде місце, куди можна привести дітей", — говорить Наталія Куличковська.

Які часи, така і ялинка. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі
Сітки для "ялинки" в імпровізованому швацькому цеху волонтери. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
"Які часи, така і ялинка!"

Ялинку у воєнному стилі вирішили прикрасити ілюмінацією, розповідає начальник міського управління культури Юрій Любаров.

"Сенс не в тому, що ми побачимо, сенс в тому, що ми відчуємо. Це такий проєкт, наші колеги таку назву придумали — "Ялинка незламних". Які часи, така і ялинка. Тут захисна споруда навколо Святого Миколая, і навколо цієї захисної споруди ще одна захисна споруда зараз відбудовується. Це буде такий символ миколаївського Нового року, Різдва цього року", — розповів Юрій Любаров.

Які часи, така і ялинка. Цьогоріч у Миколаєві новорічне "дерево" буде в стилі мілітарі
Дитяча іграшка на "Ялинці незламних". Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Раніше мер міста Олександр Сєнкевич повідомив, що цього року традиційної ялини на Соборній площі не буде, але миколаївців все одно не залишили без символа Нового року та Різдва.

Що відомо

  • З 2018 року головну новорічну ялинку міста встановлювали на Соборній площі. Проте вперше її встановили там ще у 50-ті роки минулого сторіччя.
  • Наприкінці 60-х років минулого сторіччя ялинку встановлювали на пішохідній частині вулиці Соборної, між Спаською та Великою Морською. Під землею був змонтований механізм, який обертав ялинку по колу.
  • У 2008 році на вулиці Соборній вперше встановили 18-метрову штучну ялинку, яка вже не оберталась. У 2018 році в центрі міста встановили одразу дві ялинки. Біля Каштанового скверу залишилась 18-метрова, а на площі Соборній розмістили нову, придбану за майже 3 мільйони гривень, 22-метрову штучну ялинку. Таку ж ялинку встановили й у Харкові.
  • Штучне 18-метрове дерево, яке встановлювали на вулиці Соборній біля Каштанового скверу, з 2019 року встановлюють у Корабельному районі, біля палацу культури.

Читайте також

Акторка серіалу "Вікінги" разом із волонтерами доставила допомогу на Миколаївщину

На Миколаївщині сталася ДТП. П'ятеро людей отримали травми

Миколаївські рятувальники під час пожежі врятували літню жінку

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок