На Рівненщині суд оштрафував батюшку за "Провідну неділю"

На Рівненщині суд оштрафував батюшку за "Провідну неділю"

На Рівненщині суд оштрафував батюшку за "Провідну неділю"
. wikipedia/Serhiy LS

Районний суд вирішив оштрафувати настоятеля Петро-Павлівського храму УПЦ (МП) у селі Хорів Острозького району, на якого склали протокол за порушення правил карантину. Як ідеться в постанові суду, священник провів на кладовищі масовий захід на наступну після Великодня неділю, яку прийнято називати Провідною. За це тепер має сплати штраф – 17 тисяч гривень. На початку травня суд розглянув постанову поліцейських й це рішення оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У фабулі судового документу йдеться, що настоятель церкви Петра і Павла села Хорів порушив правила карантину уранці 26 квітня. Священник організував масовий захід – богослужіння на могилах, на якому були й парафіяни. Зробив це, попри заборону збиратись у групи більше двох осіб та перенесену дату Провідної неділі.

Батюшка у суді свою вину не визнав. Пояснив, що людей не збирав, лише публічно оголосив, що вийде на кладовище, пройде навколо нього два рази, зупиниться біля могил священників та зачитає загальну молитву для всіх. А люди, мовляв, самі прийшли на цвинтар.

Касирка церкви дільничному пояснила, що батюшка перед тим провів службу в храмі, де було п’ятеро людей. Потім зробив обхід кладовища та відправив коротку службу на могилах священників.

Про заборону відвідувати кладовища настоятеля попереджували з сільської ради, йдеться у судовому документі. На той час відвідування кладовищ у поминальні дні забороняв протокол обласної комісії ТЕБ та НС від 22 квітня. Такий же документ прийняла наступного дня районна адміністрація.

У суді також переглянули відео, відзняте на кладовищі, яке підтвердило пребування на цвинтарі більше 10-ти людей. Служив священник на могилах у супроводі хору, а хористи були на небезпечній відстані один від одного.

У підсумку суд вирішив визнати настоятеля церкви винним в адміністративному порушенні й постановив оштрафувати його на 17 тисяч гривень. Судовий збір у 420 гривень теж повинен сплатити священник. Якщо він не сплатить штраф за 15 днів, то сума стягнення подвоїться – до 34 тисяч гривень. Але панотець має час подати апеляцію на рішення районного суду.

Журналісти Суспільного зателефонувало у Хорівську сільську раду і попросили допомогти зв'язатися зі священником, аби почути його думку та чи планує він оскаржувати судове рішення.

У батюшки образа не тільки на поліцію, а й на всю владу. А люди: дехто приймає таку позицію, що треба допомогти для батюшки, інші кажуть: чого він пішов туди, раз заборонено. А інші радуються, бо московський патріархат,прокоментував голова Хорівської сільської ради Юрій Гулько.

Очільник громади сказав, що передасть панотцеві прохання про коментар для журналістів.

Нагадаємо, з 6 квітня українцям заборонили збиратися у групи більше двох осіб. Через карантин УПЦ (МП) попередньо перенесла Поминальну неділю на 27 травня, а ПЦУ – на 6 червня.

Раніше ми повідомляли, що поліція склала протокол на священника з села Ставок Костопільського району, який 26 квітня впустив у храм кілька десятків парафіян.

Суспільне також повідомляло, як більше десяти вірян заходять за священником у храм селі Шубків у п’ятницю напередодні Великодня.

Читайте також:

Авторка: Ольга Татаренко

На початок