На Рівненщині селищна рада послабила карантин усупереч рекомендації з області

На Рівненщині селищна рада послабила карантин усупереч рекомендації з області

На Рівненщині селищна рада послабила карантин усупереч рекомендації з області
FB/Рокитнівська селищна рада

У райцентрі Рокитне на Рівненщині селищна рада прийняла рішення про послаблення карантинних обмежень, хоча в рекомендації обласної комісії йшлось про необхідність відтермінувати такі послаблення, бо в районі продовжує зростати кількість хворих на COVID-19.

Інформація з’явилась у вівторок, 12 травня, під вечір на Facebook-сторінці "Рокитнівська селищна рада".

На Рівненщині селищна рада послабила карантин всупереч рекомендації з області

Оскільки сторінка – не верифікована, журналісти Суспільного спробували отримати коментар безпосередньо у в.о. голови селищної ради Тетяни Богданець та зателефонували на її мобільний номер.

Натомість співрозмовниця коментувати це не стала й поцікавилась, для чого Суспільне взялося перевіряти цю інформацію. "А чого це вас так цікавить? В чому ви так зацікавлені, в добробуті нашого району, в добробуті жителів, підприємців? "

Ми поставили питання щодо послаблення карантину на щоденному онлайн-брифінгу, який проводять в Рівненській ОДА. Перший заступник голови обласної адміністрації Сергій Подолін підтвердив, що Рокитнівський район – серед тих, якому не рекомендували поки що послаблювати карантинні обмеження. У районі – 66 хворих, це переважно жителі сіл, що розташовані північніше від районного центру.

– Вчора дійсно селищна рада зібрала свою комісію, але це не комісія ТЕБ і НС (комісія при органах влади, яка розглядає подібні питання,-ред.). Я мав розмову з в.о керівника території Богданець Тетяною Іванівною, вона мені пояснила, що підприємці мали кілька звернень до місцевої влади в зв’язку з тим, що в інших районах заходи послаблені.
Це спричинило реакцію місцевого керівництва, вони консультувались з місцевими депутатами. Зібрали комісію, яка, підкреслюю, не має повноважень комісії ТЕБ і НС і дозволили підприємцям працювати, – коментує Сергій Подолін.

Перший заступник голови ОДА додав, що сьогодні з фахівцями проаналізували ситуацію в Рокитному і тепер вважають, що дозволити пом’якшення карантину можна, а рішення – за комісією ТЕБ і НС Рокитнівського району.

Станом на 15-ту годину на офіційних ресурсах Рокитнівської РДА інформації про рішення районної комісії не було.

Зазначимо, що на сторінці Рокитнівської селищної ради йдеться про дозвіл на торгівлю непродовольчими товарами в магазинах, а також діяльність:

- стоматології, - салонів краси та перукарень, - закладів побутового обслуговування, - адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів, - підприємств, що працюють в галузі ЗМІ, - закладів громадського харчування на винос, - літніх майданчиків просто неба в закладах громадського харчування.

Працювати під час карантину можна, якщо дотримуватимуться 1,5 метри дистанції, маскового режиму, регулярної дезінфекції. Відповідальність за дотримання вимог несе підприємець.

Досі під забороною – відвідування спортзалів, фітнес-центрів, масові заходи, переміщення групою більше двох людей, перебування в громадських місцях без маски чи респіратора, а також осіб до 14-ти років без супроводу дорослих, як і перебування на вулиці без документів, що посвідчують особу. Заборонено досі залишати місця самоізоляції чи обсервації.

Зазначимо, що карантинні обмеження продовжать діяти у селі Зоря Рівненського району, де стоять КПП й кількість хворих сягнула понад 80 людей.

Станом на ранок 13-го травня на Рівненщині офіційно підтверджено 1045 випадків інфікування коронавірусом. Напередодні вперше зафіксували за добу більше видужалих, ніж нових хворих: 14 проти 40.

Додаткову інформацію щодо коронавірусної інфекції жителі області можуть отримати за номером цілодобової "гарячої лінії" ОДА: 0-800-500-075

Що відомо

Вибір редакції

На початок