"Коктейлі Молотова і бруківка": в КАТП 1728 розповіли, які відходи не вивозять та що рівняни викидають у сміттєві баки

"Коктейлі Молотова і бруківка": в КАТП 1728 розповіли, які відходи не вивозять та що рівняни викидають у сміттєві баки

Ексклюзивно
Ремонтне сміття біля контейнерів
Ремонтне сміття біля контейнерів. КАТП 1728

Рівнян просять не викидати великогабаритні та ремонтні відходи у контейнери для сміття, бо це може пошкодити баки. Старі меблі, побутову техніку, будівельні матеріали вивозять комунальники, якщо це не перевищує встановлену вагу. Для відходів розміром понад норму потрібно замовляти окремий транспорт або позбуватися самостійно.

Директор КАТП 1728 Сергій Марчук розповів, що входить до великогабаритного сміття та як від нього правильно позбутися.

Що таке великогабаритні та ремонтні відходи

Автотранспортне підприємство займається вивезенням твердих побутових відходів у Рівному. До них відносять, зокрема, — папір, картон, скло, пластик, деревину, текстиль, упаковки, біовідходи тощо. Окрім цього, комунальники можуть вивозити великогабаритні та будівельні відходи, однак є обмеження.

"Щодо цих відходів, то потрібно знати, що є встановлені норми, відповідно до яких на одного мешканця в рік припадає 13,5 кг великогабаритних відходів та 18,6 кг ремонтних. Тобто лише цей обсяг такого виду відходів працівники КАТП 1728 можуть забирати під час надання послуг. Все, що більше норми — це вже додаткова послуга з окремою машиною і оплатою", — зазначив Сергій Марчук.

Також він пояснив, які відходи вважаються великогабаритними:

"Це такі відходи, які через свій розмір, не можуть бути розміщені у контейнерах об’ємом 1,1 кв. м або 0,75 кв. м. Відтак, усі відходи, розміри яких перевищують 50*50*50 сантиметрів, вважаються великогабаритними. Наприклад, меблі, матраци, двері, килими, побутова техніка тощо".

Що не можна викидати у контейнери

Сергій Марчук наголосив, що у сміттєві контейнери заборонено викидати зрізане гілля дерев, опале листя, скошену траву тощо.

"Такі предмети не входять у тариф на вивезення твердих побутових відходів. Відповідно до закону, це потрібно вивозити окремо. По-друге, не можна у контейнери викидати речі, які можуть призвести до поломки контейнера. Наприклад, ті ж самі великогабаритні та ремонті відходи — важкі бетонні блоки, метал тощо", — зазначив директор КАТП 1728.

Будівельні відходи у контейнері на вулиці Соборній, 275
Будівельні відходи у контейнері на вулиці Соборній, 275. КАТП 1728

Гілки дерев у сміттєвому контейнері
Гілки дерев у сміттєвому баці. КАТП 1728

Великогабаритні та ремонті відходи, які не перевищують встановлених норм, можна залишати поряд зі сміттєвими контейнерами.

"Наприклад, споживач виставив біля контейнера невелику поличку або ж один пакет із будівельним сміттям. Тоді так, працівники КАТП 1728 без зайвих запитань забирають усе це. Але якщо це десятки мішків з ремонтними відходами чи диван, який залишили поруч із контейнерами — це вже ні. У такому випадку залишати щось подібне біля контейнерів заборонено", — наголосив директор підприємства.

Коктейлі Молотова та бруківка

Сергій Марчук зазначив, що комунальники не забирають автомобільні шини, медичні та промисловості відходи, сільського і лісового господарства:

"З найцікавішого, що викидали люди — це коктейлі Молотова, а також бруківку. Те, що люди не знають тонкощів операцій управління з відходами, насправді проблема для Рівного. Через таке незнання у місті утворюється неналежний санітарний стан біля контейнерних майданчиків, що впливає на загальний екологічний стан міста".

Приклад непобутових відходів — великогабаритне сміття, шини, матраци та дерев'яна плита
Приклад непобутових відходів — великогабаритне сміття, шини, матраци та дерев'яна плита. КАТП 1728

Шини, дошки, гілки дерев
Шини, дошки, гілля дерев. КАТП 1728

За даними Сергія Марчука, найбільше великогабаритних відходів викидають у приватному секторі міста:

"Щодо інших мікрорайонів Рівного, то там ситуація більш-менш однакова, як і з різновидом відходів. Хіба що навесні, в сезон обрізання гілок — найбільше гілок, восени — опалого листя. Тому перед тим, як обрізати гілля, потрібно звернутися до працівників КАТП 1728 і наперед домовитися про додаткову послугу з вивезення відходів зелених насаджень та оплати її. Або ж самостійно подбати про вивезення гілок".

Також рівняни можуть самостійно відвести велике сміття на полігон власним транспортом.

"Для населення встановлений тариф на захоронення відходів, який становить 213,01 грн з ПДВ за тонну відходів. Тож можна приїхати на полігон, там приймальник зважить кількість відходів і надасть документ про захоронення відходів".

За даними Сергія Марчука, звернень від людей з проханням вивести великогабаритні відходи коливається від сезону — від 10 в місяць і до 50 навесні та перед Великодніми святами.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок