Через коронавірус ДФРР зменшив фінансування будівництва на Рівненщині

Через коронавірус ДФРР зменшив фінансування будівництва на Рівненщині

Через коронавірус ДФРР зменшив фінансування будівництва на Рівненщині
фото з архіву, спорткомплекс

Державний фонд регіонального розвитку зменшив цьогорічне фінансування проєктів будівництва на Рівненщині на 74 мільйони гривень: із 263,4 до 189,2 млн грн. Зменшення фінансування відбулось загалом по державі і пов'язане через додатковими затратами на боротьбу з коронавірусом. Як інформує пресслужба Рівненської ОДА, в Україні обсяг запланованого кошторису ДФРР зменшився з 7,5 до 4,9 мільярдів гривень.

Як зазначила заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, під час засідання комісії з відбору проєктів у Києві відкоригували фінансування для трьох перехідних об’єктів в області. На будівництво універсального спортзалу спортивного комплексу на вулиці Макарова у Рівному спрямують 38,3 млн грн, на будівництво дитсадка на вулиці Коновальця – 23 млн грн, на реконструкцію обласної універсальної наукової бібліотеки – 640 тис грн, – зазначила Людмила Шатковська.

Незмінним залишається фінансування з ДФРР 10-ти перехідних проєктів, які були затверджені розпорядженням Кабміну раніше. Серед них 5 об’єктів, які планують збудувати в рамках президентської програми "Велике будівництво". Це спортивні споруди в Дубровиці, Сарнах, Дубні та Костополі, а також дитсадок у Березному. Також це очисні споруди в Березному, спортзал у Здолбунові, басейн в Костополі, школа у селі Цепцевичі Сарненського району та садочок у Сарнах.

Нагадаємо, що додатковим джерелом фінансування усіх 13 об’єктів є місцеві бюджети. Голова ОДА Віталій Коваль раніше доручав районам та містам розробити стабільний графік співфінансування, починаючи з травня 2020 року.

Також частину коштів ДФРР, а саме 2,6 мільйона, спрямують на фінансування проектів-переможців Всеукраїнського громадського бюджету.

Що ж до будівництва спорткомплексу на Макарова, то наразі ситуація там така: 38,3 млн. грн. цього року дає ДФРР, плюс орієнтовно 10 мільйонів мають співфінансувати місто і область. За минулі два роки там використали понад 180 млн, тобто, якщо обставини не змінюватимуться, під кінець року на це будівництво витратять загалом на майже 230 млн. Загальний бюджет спорткомплексу становить 310 млн, відтак у цьому році його завершити не вдасться.

Вибір редакції

На початок