Заклади, які вважались порушниками карантину на Рівненщині, виграють суди

Заклади, які вважались порушниками карантину на Рівненщині, виграють суди

Заклади, які вважались порушниками карантину на Рівненщині, виграють суди

Майже усі протоколи, складені на Рівненщині на заклади громадського харчування за порушення правил карантину, у суді закінчились на користь їх власників чи продавців. Лише два із понад двох десятків випадків суд першої інстанції назвав порушеннями та призначив покарання підприємцям.

Однак, як зазначила у ефірі програми "Тема дня" на Суспільному адвоката Тетяна Бідюк, вони мають шанс бути скасованими у апеляції.

Чому про це говорять

На урядовому засіданні міністр МВС Арсен Аваков назвав Рівненщину лідером серед порушників карантину в частині роботи закладів громадського харчування. За інформацією міністра, таких випадків правоохоронці виявили 26. Для прикладу, у Донецькій – 17, в Харківській – 14, в Запорізькій – 12.

Як працювала рівненська поліція

Т.в.о. керівника поліції Рівного Іван Теліга озвучену міністром інформацію підтвердив. Називати назви закладів поліцейський не став з етичних міркувань, однак уточнив, що у Рівному йдеться про кафетерії та бари.

– Якщо ми говоримо про область, то кількість у 26 протоколів – це не так багато. Все через те, що поліцією проводилась превентивна функція, а протоколи складались тільки у випадках, коли продавець чи власник не припиняв протиправні дії, – говорить керівник поліції.

Протоколи поліція складала за ст. 44-3 Кодексу України про адмінправопорушення, за це передбачений штраф на громадян від 17 до 34-х тисяч гривень, на посадових осіб від 34 до 170 тисяч. У кожному конкретному випадку покарання призначає суд.

Іван Теліга додав, що загалом за час карантину в Рівному поліція отримала близько 2-х тисяч повідомлень про можливі порушення його дотримання. Більшість – не підтвердилась, з частиною учасників подій провели профілактичні бесіди, адже протокол в поліції вважають уже крайнім заходом.

Суди порушень не бачать

Адвокатка Тетяна Бідюк Суспільному розповіла, що згадані міністром 26 протоколів суди пройшли і закінчились переважно на користь підприємців.

– Тільки два протоколи, тобто тільки два заклади громадського харчування притягнули до адмінвідповідальності. Решта протоколів – відмовлено чи повернуто на доопрацювання працівникам поліції, або закрито за відсутністю складу адмінправопорушення. Тобто суд вважає, що особа не порушила карантинних обмежень. А ті два протоколи – є ймовірність, що вони будуть оскаржені, – каже адвоката.

Один з перших випадків – був показовий

Після запровадження карантинну одним із випадків, який показав неоднозначність реакції судів на прийняті обмеження, був випадок у Рівному на вулиці Хмільній. Там на уродженця Азербайджану склали протокол за торгівлю фруктами з автомобіля.

Під час попереднього засідання суддя вказала, що для притягнення до відповідальності має бути систематичність порушення. Відтак поліції довелось вдруге фіксувати на відео цю торгівлю та надавати цей доказ у суд. Лише тоді чоловіка визнали винним та присудили штраф у 17 тисяч гривень. Чи оскаржений він в апеляційній інстанції – наразі невідомо.

Загалом на Рівненщині за порушення правил карантину поліція склала трохи більше півтори сотні адмінматеріалів.

Вибір редакції

На початок