У Національному банку заявили, що на тлі послаблення карантинних обмежень українці стали частіше розсилати резюме до роботодавців за кордоном.
Про це йдеться у щотижневому звіті НБУ.
Повідомляється, що найчастіше українці шукають роботу в Італії, Німеччині, Росії, Чехії та Польщі. Найбільший попит — на роботу в готельно-ресторанній сфері та сфері обслуговування.
Зазначається, що кількість резюме значно збільшилася, тоді як кількість вакансій, навпаки, зменшилася.
За даними НБУ, переважна частка підприємств в Україні не очікує змін у кількості працівників (83%).
Крім того, повідомляється, що за останній тиждень дещо поліпшилися очікування в підприємств торгівлі та переробної промисловості, крім імпортерів, а с/г підприємства очікують збільшення зайнятості.
Попри це, кількість нових вакансій практично не змінюється.
Що відомо
- Раніше власник однієї з найбільших переробних компаній у Польщі (Real SA), голова Асоціації переробників фруктів та овочів Анджей Гайовнічек заявив, що у світлі кризи та зростання безробіття поляки не зможуть замінити трудових мігрантів з України.
- У Польщі зараз перебуває до мільйона трудових мігрантів з України. З середини березня, коли введено обмеження на перетин кордону, в Україну повернулися понад 180 тис. українців.
- Із 4 травня консульські установи Польщі в Україні поновили видачу віз для охочих виїхати для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт.
- Раніше Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав роботу щодо перемовин з європейськими країнами, які висловлюють бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.
- 29 квітня у Кабінеті міністрів заявили, що уряд окремо розглядатиме кожен запит щодо сезонних працівників з України, які мають на меті виїхати на заробітки за кордон під час карантину.
- В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон.
- 4 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нині йдуть переговори з європейськими компаніями щодо укладення робочих контрактів заробітчан мінімум на три місяці.