Чи випускатимуть українців на заробітки під час карантину. Пояснює уряд

Чи випускатимуть українців на заробітки під час карантину. Пояснює уряд

Офiцiйно
Чи випускатимуть українців на заробітки під час карантину. Пояснює уряд
panorama.if.ua

Кабінет міністрів окремо розглядатиме кожен запит щодо сезонних працівників з України, які мають на меті виїхати на заробітки за кордон під час дії карантину.

Як повідомила пресслужба уряду, Європа зіткнулася з нестачею сезонних працівників, серед яких здебільшого були українці. Попри закриті кордони є країни, які нині потребують і готові прийняти українських заробітчан, кажуть у МЗС.

"Дійсно, звернення є. Але уряд України керується, насамперед, міркуванням безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож – це зараження на небезпеку захворювання, особливо, коли ця подорож здійснюється літаком", — сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, уряд готовий розглядати кожен такий запит окремо. Рішення ухвалюватимуть "точково", виходячи з поточної епідемічної ситуації в тій чи іншій країні та при дотриманні певних умов. Зокрема, в уряді зазначають, що роботодавець має забезпечити українцям належні умови проживання.

Зазначається, що з березня через пандемію коронавірусу додому повернулося близько 2 млн українців.

Раніше Суспільне звернулося за коментарем до посольства Німеччини з проханням повідомити, чи буде Німеччина відкривати свої кордони для сезонних робітників попри карантин. Там відповіли, що "для Німеччини, "поки що до 15 травня 2020 року", діє заборона на в’їзд з третіх країн, включаючи Україну, для всіх поїздок, не пов’язаних із нагальною потребою". Обмеження не стосуються: 

 • громадян ЄС, які повертаються до свого постійного місця проживання  (включно із громадянами Великої Британії), та держав-асоційованих членів Шенгенської угоди, а також членів їхніх сімей, 
 • громадян третіх країн, які повертаються до свого постійного місця проживання з посвідкою на довгострокове проживання (включаючи національні візи), 
 • громадян третіх країн, які "виконують життєво важливі функції чи мають такі потреби" і які належать, відповідно до рішення, до таких категорій: персонал і дослідники з медичної галузі, молодший медичний персонал; особи, що живуть у прикордонних районах, транспортний персонал у галузі товарообігу та інших необхідних сферах (наприклад, екіпажі літаків); дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники у галузі гуманітарної допомоги під час виконання своїх функцій,
 • транзитні пасажири (включаючи тих, хто повертається на батьківщину завдяки консульській допомозі), 
 • пасажири, що подорожують з нагальних сімейних причин, 
 • особи, що потребують міжнародного захисту, або подорожують з інших причин гуманітарного характеру. 

За інформацією німецького посольства подальші винятки не передбачені. Після в’їзду  до Німеччини існує зобов’язання піти на двотижневий карантин.

Також, як повідомляється на сайті польського МОЗ, іноземці потрапити до країни нині не можуть. Проте заборона в’їзду не стосується:

 • іноземців, які знаходяться у шлюбі з польськими громадянами;
 • є дітьми громадян Польщі;
 • знаходяться під постійною опікою польських громадян;
 • мають Карту поляка; є дипломатами;
 • мають право на постійне або тимчасове перебування на території Польщі або мають дозвіл на роботу в країні;
 • є водіями транспортних засобів, що використовуються для перевезення товарів).
Читайте також: Скільки українців евакуювали через коронавірус. Дані МЗС

Вибір редакції

На початок