Польща частково поновила видачу віз українським заробітчанам

Польща частково поновила видачу віз українським заробітчанам

Ексклюзивно
Польща частково поновила видачу віз українським заробітчанам
. УНІАН

Із 4 травня консульські установи Польщі в Україні поновили видачу віз для охочих виїхати для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт.

Про це у коментарі Суспільному повідомив директор департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

"Окремі дипустанови, зокрема посольство Польщі, сьогодні (4 травня — ред.) розпочали прийом документів, за попереднім записом, на оформлення віз виключно для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт", — розповів він.

"За наявною інформацією більшість іноземних дипустанов в Україні ще не оформлюють візи", — додав Погорельцев.

Він наголосив, що консульські установи України наразі також не оформлюють візи для в'їзду в Україну.

Раніше на офіційному сайті Польщі повідомлялося, що з 4 травня консульські установи в Україні поновлюють видачу віз. У початковий період прийматимуться лише документи з метою отримання віз для виконання сільськогосподарських і садівничих робіт, а також міжнародних перевезень.

Наголошувалось, що прийом заявників з іншою метою, ніж отримання робочої візи з вище перелічених категорій, навіть за умови актуальної реєстрації та наявності всіх необхідних документів, здійснюватись не буде.

На території України функціонують посольство Польщі в Києві та генконсульства у Львові, Луцьку, Вінниці, Харкові та Одесі.

Польські консульські установи в Україні з 16 березня тимчасово припинили роботу у зв'язку з пандемією COVID-19.

Із 4 травня Польща починає послаблювати карантин. Зокрема, у країні відновлять роботу торговельні центри, готелі та хостели, деякі заклади культури, а з 6 травня – дитсадки та ясла.

Як повідомляв прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, з 4 травня також відкриватимуться готелі та місця для ночівлі.

Проте всі мешканці мають дотримуватися соціальної дистанції, а користуватися басейнами та дитячими кімнатами досі заборонено.

Також планується відновити роботу музеїв і бібліотек. Перебування у громадських місцях дозволяється лише у масці.

Що відомо

  • Раніше Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав роботу щодо перемовин з європейськими країнами, які висловлюють бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.
  • 29 квітня у Кабінеті міністрів заявили, що уряд окремо розглядатиме кожен запит щодо сезонних працівників з України, які мають на меті виїхати на заробітки за кордон під час карантину.
  • В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон.
  • У МЗС зазначили, що нині всі зусилля уряду спрямовані на повернення українців додому, а дозвіл на виїзд за кордон на роботу буде переглянуто у разі поліпшення ситуації з пандемією коронавірусу.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готовий домовлятися з країнами, які потребують українських заробітчан.
  • 23 квітня з України до Фінляндії на сезонні роботи вилетів перший чартерний рейс із працівниками, найнятими для сільгоспробіт за кордоном під час карантину.
  • Державна авіаслужба скасувала рейс із українськими робітниками, які мали летіти до Лондона. Однак пізніше його все ж погодили й після 21:00 28 квітня рейс вилетів з України.
На початок