Компанії з Європи просять допомогти людьми - Шмигаль про заробітчан

Компанії з Європи просять допомогти людьми - Шмигаль про заробітчан

Ексклюзивно
Компанії з Європи просять допомогти людьми - Шмигаль про заробітчан
. УНІАН

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нині йдуть переговори про те, щоб контракти заробітчан у Європі тривали мінімум три місяці, щоб українці не їздили додому кожні два тижні і не поширювали коронавірусну інфекцію.

Про це він сказав в ефірі "Українського радіо".

За його словами,у своїй виборчій програмі партія "Слуга народу" задекларувала повернення усіх працівників "з заробітків, з Європи, зі світів" в Україну, створення у країні робочих місць і влада працює над цим, але нині криза в світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними.

Прем'єр зазначив, що нині компанії з Європи, представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти людьми у підсиленні у різноманітних сферах, які треба в економіці Європи.

"Відповідно Україна сьогодні стала у сильну переговорну позицію щодо своїх людей і ми вперше отримали змогу забезпечити нашим громадянам нормальні умови роботи в Європі. Тобто страхування, офіційна оплата праці, проживання, і найголовніше - лікування. У тому числі на випадок захворювання коронавірусом", - сказав він.

"Ми ведемо мову про те, що контракти мають бути не менше як 3 місяці, щоб попередити так званий "туризм" , коли людина приїжджає кожні два тижні туди і назад - це буде дуже швидкий канал привезення в Україну коронавірусу", - сказав Шмигаль.

"Коли нам закидають, що ми говоримо про рабство. Рабство, це коли українці жили у бараках у підвалах і бараках без вентиляції і не отримували офіційної зарплати, коли їх викидали з роботи, не забезпечували елементарих умов соціального і медичного захисту - це було рабство", - вважає очільник уряду.

Він додав, що сьогодні Україна чи не вперше отримали змогу достойно представляти своїх громадян на ринку праці у Європі.

Що відомо

  • Із 4 травня консульські установи Польщі в Україні поновили видачу віз для охочих виїхати для виконання сільськогосподарських та садівничих робіт.
  • Раніше Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав роботу щодо перемовин з європейськими країнами, які висловлюють бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.
  • 29 квітня у Кабінеті міністрів заявили, що уряд окремо розглядатиме кожен запит щодо сезонних працівників з України, які мають на меті виїхати на заробітки за кордон під час карантину.
  • В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон.
  • У МЗС зазначили, що нині всі зусилля уряду спрямовані на повернення українців додому, а дозвіл на виїзд за кордон на роботу буде переглянуто у разі поліпшення ситуації з пандемією коронавірусу.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готовий домовлятися з країнами, які потребують українських заробітчан.
  • 23 квітня з України до Фінляндії на сезонні роботи вилетів перший чартерний рейс із працівниками, найнятими для сільгоспробіт за кордоном під час карантину.
  • Державна авіаслужба скасувала рейс із українськими робітниками, які мали летіти до Лондона. Однак пізніше його все ж погодили й після 21:00 28 квітня рейс вилетів з України.
На початок