Уряд домовляється з ЄС щодо українських заробітчан

Уряд домовляється з ЄС щодо українських заробітчан

Уряд домовляється з ЄС щодо українських заробітчан
.

Офіс віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав роботу щодо перемовин з європейськими країнами, які висловлюють бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.

"Прем'єр-міністр України уповноважив мене займатися цим питанням з конкретними країнами про організовані поїздки. Ми зараз намагаємося визначити, як організовано дати таку можливість людям, які хочуть працювати за кордоном", — цитує слова віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка його офіс.

Згідно з повідомленням, Пристайко вже провів низку телефонних розмов з урядовцями країн ЄС, які дозволять сформувати єдиний ефективний механізм роботи.

29 квітня у Кабінеті міністрів заявили, що уряд окремо розглядатиме кожен запит щодо сезонних працівників з України, які мають на меті виїхати на заробітки за кордон під час дії карантину.

Що відомо

  • 25 березня уряд ввів надзвичайну ситуацію та карантин в Україні. Нині його продовжено до 11 травня.
  • Україна закрила кордони для іноземних громадян та пункти пропуску для пасажирського сполучення.
  • В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон.
  • У МЗС зазначили, що наразі всі зусилля уряду спрямовані на повернення українців додому, а дозвіл на виїзд за кордон на роботу буде переглянуто у разі поліпшення ситуації з пандемією коронавірусу.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд готовий домовлятися з країнами, які потребують українських заробітчан.
  • З 24 березня закрили усі аеропорти, крім "Борисполя", а громадянам заборонили залишати країну з туристичною метою.
  • Авіакомпанія МАУ виконає 11 рейсів з 1 по 9 травня, тоді як лоукостер SkyUp - майже 20. Цими літаками повернуть українців з-за кордону.
  • 23 квітня з України до Фінляндії на сезонні роботи вилетів перший чартерний рейс із робітниками, найнятими для сільгоспробіт за кордоном під час карантину.
  • Державна авіаслужба скасувала рейс із українськими робітниками, які мали летіти до Лондона. Однак пізніше, його все ж погодили й після 21:00 28 квітня рейс вилетів з України.
На початок