Заробітчан не випустять з України до спаду пандемії COVID-19 — очільник МЗС

Заробітчан не випустять з України до спаду пандемії COVID-19 — очільник МЗС

Заробітчан не випустять з України до спаду пандемії COVID-19 — очільник МЗС
.

В Україну надходили звернення від Балтії, Польщі та інших країн стосовно організації вивозу українців на роботу за кордон. У МЗС зазначили, що наразі всі зусилля уряду спрямовані на повернення українців додому, а дозвіл на виїзд за кордон на роботу буде переглянуто у разі поліпшення ситуації з пандемією коронавірусу.

"Нелогічним виглядає паралельно організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де триває пандемія", — повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу.

Однак, з його слів, уряд налаштований конструктивно і розуміє потребу закордонних партнерів у працівниках. Позицію щодо дозволу на виїзд за кордон буде переглянуто в контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу. Міністр зазначив, що МЗС керується насамперед міркуваннями безпеки і здоров'я українців.

"В умовах поширення пандемії будь-яка подорож — це наражання на небезпеку, на можливість захворювання, особливо якщо вона здійснюється літаком", — додав він.

Що відомо

  • 23 квітня з України до Фінляндії на сезонні роботи вилетів перший чартерний рейс із робітниками, найнятими для сільгоспробіт за кордоном під час карантину.
  • 27 квітня з Маямі (США) спеціальним евакуаційним рейсом МАУ в Україну повернулися 259 громадян. Майже дві сотні погодились перебувати на обсервації з мобільним додатком "Дій вдома".
  • 12 березня уряд ввів карантин на три тижні по всій території України, а згодом продовжив його до 11 травня.
  • Україна закрила кордони для іноземних громадян та пункти пропуску для пасажирського сполучення.
  • Кабмін ухвалив рішення про обов’язковість обсервації для громадян України, які повернулися з-за кордону.
На початок