У жодного з вірян та служителів Святогірської Свято-Успенської лаври, що були на великодньому богослужінні, не підтвердили коронавірусну хворобу.
Про це під час брифінгу 12 травня повідомив начальник відділу стратегічного розвитку департаменту охорони здоров'я ДонОДА Олександр Педенко.
- Жодного виклику з лаври щодо вірян, які там знаходились, або служителів не отримували ні бригади швидкої допомоги, ні заклади охорони здоров'я Слов'янська. Не було ні підозр, нічого. Тему з лаврою слід закінчувати, джерелом захворювання вона не стала, — сказав Педенко.
Він також додав, що хвора на коронавірус жінка зі Святогірська на богослужінні 19 квітня у лаврі не була, вона прибула до міста з-за кордону лише 1 травня.
Що відомо:
- На Донеччині підтверджені 100 випадків коронавірусу, один з них - у Святогірську;
- 19 квітня Національна поліція відкрила кримінальне провадження через богослужіння у Святогірській Свято-Успенській лаврі УПЦ (МП) на Донеччині за участю близько 300 осіб;
- За словами голови Донецької ОДА Павла Кириленка, на Великдень у лаврі перебували близько 350 осіб. Це внутрішньо переміщені особи з окупованих територій, які мешкають на території лаври, а також парафіяни
- На Донеччині до госпіталізації хворих на COVID-19 готові 13 лікарень: у Краматорську, Костянтинівці, Бахмуті, Торецьку, Великій Новосілці, Волновасі та Маріуполі.
- Загальна кількість ліжко-місць по області сягає 3052,
- кількість місць ізоляції - 169,
- інфекційних ліжко-місць - 514,
- у відділенні інтенсивної терапії - 82.
Працювати із хворими готові 157 лікарів (інфекціоністів, терапевтів та педіатрів), а також 81 анестезіолог.
- На Луганщині визначили, що хворих госпіталізуватимуть до 5 лікарень: у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжному, Біловодську та Старобільську.
- Загальна кількість ліжко-місць по області сягає 1868,
- кількість місць ізоляції хворих - 103,
- інфекційних ліжко-місць - 165,
- у відділенні інтенсивної терапії - 31.
Працюватимуть із хворими 78 інфекціоністів, терапевтів та педіатрів, а також 43 анестезіологи.
- За рішенням командувача ООС, з 8:00 28 березня перетнути лінію проведення операції Об'єднаних сил з боку Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей можуть тільки громадяни й транспорт, які "здійснюють логістичне забезпечення життєдіяльності регіону".
- 29 березня на території лікарень на Донеччині та Луганщині рятувальники облаштували тимчасові пункти для прийому та сортування хворих.
- За картою медичного забезпечення від YouControl, на Донеччині всього є 167 апаратів штучної вентиляції легень. Область має 23 тисячі швидких та 141 ПЛР-тест. Засобами індивідуального захисту медпрацівники забезпечені на 9 днів.
- На Луганщині наявні 73 апарати ШВЛ та 9 981 швидкий тест. Засобів індивідуального захисту, за картою, має вистачити на 4 дні.
- З питаннями щодо охорони здоров'я можна звертатись за телефонами:
- "гаряча лінія" Міністерства охорони здоров'я - 0 800 505 201
- "гаряча лінія" Донецької облдержадміністрації - 0 800 408 91
- "гаряча лінія" Луганської облдержадміністрації - 0800 505 107