На Миколаївщині склали майже 1700 протоколів за випадками домашнього насильства — поліція

На Миколаївщині склали майже 1700 протоколів за випадками домашнього насильства — поліція

У Миколаївській області за дев'ять місяців 2022 року до поліції надійшло майже 4 500 звернень щодо домашнього насильства. Правоохоронці склали 1 685 протоколів про адміністративні правопорушення. Це майже вдвічі менше ніж у 2021 році.

Про це кореспондентам Суспільного розповів начальник сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Миколаївській області Олександр Козловець.

Як розповів Олександр Козловець, у Миколаївській області на випадки вчинення домашнього насильства реагують різні підрозділи поліції. Зокрема, реалізується проєкт "Поліцейський офіцер громади".

"Офіцери громади реагують на факти вчинення домашнього насильства. Вони документують такі правопорушення, а також проводять профілактичну роботу з кривдниками", — сказав Олександр Козловець.

На факти домашнього насильства реагують і наряди патрульної поліції, пояснив поліцейський, а якщо це кримінальне правопорушення, то оформлюють слідчо-оперативні групи.

Схильних до агресії людей ставлять на облік, розповів Козловець.

"У 2022 році на профілактичний облік поліції поставили 1 392 людини, у переважній більшості, майже 90 відсотків, це особи чоловічої статі", — сказав Олександр Козловець.

Якщо кривдник може завдати шкоди здоров'ю людини, проти нього поліція видає терміновий заборонний припис.

"У приписі вказують термін, протягом якого кривдник повинен покинути місце спільного проживання з постраждалою особою, а також йому забороняється контактувати з нею будь-яким чином. За невиконання припису наступає адміністративна відповідальність", — розповів Олександр Козловець.

За словами представника поліції, у 2022 році кривдникам винесли 712 термінових заборонних приписів кривдникам, а дванадцятьом власникам зброї, які вчиняли насильство, анулювали дозволи на зберігання та носіння зброї.

Окрім цього, зі слів Олександра Козловця, домашнє насильство передбачає й кримінальну відповідальність. У 2022 році правоохоронці відкрили 67 кримінальних справ.

"У переважній більшості це факти систематичного вчинення домашнього насильства", — сказав Олександр Козловець.

Що відомо

  • Статистику щодо випадків домашнього насильства поліція оприлюднює поквартально, тобто щотри місяці.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок