"Дуже висока" — заступник міністра оборони Польщі оцінив вірогідність вступу країни у війну

"Дуже висока" — заступник міністра оборони Польщі оцінив вірогідність вступу країни у війну

"Дуже висока" — заступник міністра оборони Польщі оцінив вірогідність вступу країни у війну
Заступник глави Міністерства національної оборони Польщі Марчін Очепа. Фото: з Твіттера Очепи

Заступник глави Міністерства національної оборони Польщі Марчін Очепа назвав високою ймовірність вступу країни у війну, повідомляє TVP. Це не гіпотетичний сценарій, сказав посадовець, виступаючи під час лекції у вівторок, 29 листопада, в Університеті науки та технологій AGH у Кракові. Посадовець підкреслив, що це його особиста думка.

“Яка ймовірність війни, в якій ми будемо брати участь? Дуже висока. Занадто висока, щоб ми розглядали цей сценарій лише гіпотетично. Якщо щось є хоча б на 30 відсотків, політично, я вже готуюся”, — сказав Очепа. Він підкреслив, що це його особиста думка.

За словами заступника міністра, ймовірність конфлікту за участю НАТО сьогодні дуже висока, як і ймовірність конфлікту між Китаєм і США.

“Якщо ми подивимося на досвід ХХ століття, то перспектива цього року і цього десятиліття змушує нас ставитися до подій, учасниками яких ми є, а не просто свідками, як до Другої холодної війни. І ризик цієї ескалації просто серйозний” — сказав Очепа.

Як зазначив він, в інформаційному, кібернетичному, економічному, дипломатичному та розвідувальному просторі цей конфлікт триває.

За словами заступника голови Міноборони, високий ризик ескалації конфлікту змушує терміново шукати консенсус у питаннях безпеки, оборони та зовнішньої політики.

“Тут важко перебільшувати, тому що те, що ми бачимо сьогодні, — це не один з конфліктів після Другої світової війни, а прямий, повномасштабний конфлікт, в якому бере участь найбільша країна світу, за довоєнними даними — друга за чисельністю армія в світі”, — сказав заступник міністра.

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства. Згодом президент Польщі Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати чия ракета впала у польському селі. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.
  • 20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети.
  • 21 листопада Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot для безпеки повітряного простору після падіння ракети у селі Пшеводуві, внаслідок якого загинули дві людини.

Читайте також

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

НАТО та G7 заявили про підтримку Києва, Starlink ввозитимуть до України без мит. 280 день війни. Онлайн

Моравецький про ЗРК Patriot: Захист заходу України є найкращим захистом для Польщі

На початок