Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО
Едгарс Рінкевичс, міністр закордонних справ Латвії. Фото: AP

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що країнам НАТО зі спільним кордоном з Україною, слід подумати про посилення протиповітряної оборони.

Як пише Delfi, коментуючи інцидент, коли на території Польщі впала ракета, внаслідок чого загинуло двоє люди, Рінкевичс сказав, що розслідування ще продовжується і нової інформації наразі немає. Він наголосив, що якби не було російського вторгнення в Україну, то не було б і цього випадку.

Очільник латвійського дипломатичного відомства наголосив, що це ще одне підтвердження того, що країнам НАТО, що особливо тим, які межують з Україною, слід задуматися про додаткову протиповітряну оборону. Зокрема уряд уже передбачив виділення на це додаткових коштів.

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства. Згодом президент Польщі Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.
  • Після цього інциденту Німеччина запропонувала Польщі системи протиракетної оборони Patriot для безпеки повітряного простору. Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що задоволений такою пропозицією та додав, що їх можуть розмістити на кордоні з Україною.
На початок