Ніхто поки що на 100% не знає, чия ракета впала в Польщі — Зеленський

Ніхто поки що на 100% не знає, чия ракета впала в Польщі — Зеленський

Ніхто поки що на 100% не знає, чия ракета впала в Польщі — Зеленський
Звернення президента України до учасників Bloomberg New Economy Forum. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати чия ракета впала у польському селі, 15 листопада під час масованої ракетної атаки Україні Росією.

Про це гарант заявив під час звернення до учасників Bloomberg New Economy Forum.

"Я не знаю точно, що трапилося цього разу, на 100%. Світ також не знає на 100%. Я впевнений, що це була російська ракета. Ми вдячні, що нас не звинувачують, тому що ми боремося із російськими ракетами на нашій території", — сказав президент.

Зеленський додав, що Україну допустять до розслідування інциденту.

"Учора ми отримали підтвердження, що наші фахівці братимуть участь у розслідуванні. Доки розслідування не завершиться, ми не можемо сказати точно, які ракети чи їх частини впали на території Польщі. Але ми бачили картинки діаметра вирви. Це не могли бути тільки залишки протиракетних систем", — сказав він.

Окремо президент наголосив, що це не вперше частини російської ракети падають на території інших країн.

"Усі мають зрозуміти, що майже 100 ракет було випущено цього дня. Я вдячний світу за підтримку України із системами ППО. Це не перший випадок, коли частини російської ракети падають на територію іншої країни", — сказав він.

Що відомо

  • Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у містечку Пшеводув у Грубешівському районі, розташованому за 5 кілометрів від кордону з Україною, стався вибух. Associated Press з посиланням на джерело в розвідці США повідомило, що російські ракети перетнули кордон Польщі. Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.

Читайте також

У Польщі на кордоні з Україною впала російська ракета, є загиблі. Росія заявляє про "провокацію". Що відомо

У Польщі зібрали докази щодо падіння ракети на території країни

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

На початок