Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу

Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу

Генсек НАТО чекає на збільшення нелетальної допомоги Україні з боку Альянсу
. Генсек НАТО Єнс Столтенберг. Фото: AP

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг чекає, що міністри закордонних справ країн-членів Альянсу збільшать нелетальну допомогу Україні. Про це Столтенберг сказав на прес-конференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, що відбудеться наступного тижня в Румунії.

“Завдяки нашому комплексному пакету допомоги НАТО доставляло Україні паливо, медичне забезпечення, зимове спорядження та глушники дронів. Я дякую за вже зроблене і на зустрічі в Бухаресті закличу зробити ще більше", — сказав Генсек Альянсу.

Столтенберг наголосив, що російські ракети відрізають українців від світла, опалення та їжі.

“Це жахливий початок зими для України. Це тяжкий час і для Європи та світлу в цілому. Ми стикаємося з подорожчанням продуктів та ростом цін на паливо. Усі платять за вторгнення Росії. Але ми платимо грошима, а українці — кров'ю", — сказав Столтенберг.

Він додав, що президент РФ Володимир Путін програє війну в Україні і відповідає на це ще більшою жорстокістю.

"Ми зустрінемося з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, щоб обговорити нагальні потреби України та нашу довгострокову допомогу", — зазначив Генсек НАТО.

Столтенберг також привітав пропозицію німецької сторони розмістити систему “Патріот” на території Польщі.

“Від початку війни ми значно посилили свої потужності на Східному фланзі НАТО, включно з наземними та морськими можливостями. Рішення про (надання — ред.) специфічні можливості залишається за національними урядами країн", — сказав Столтенберг.

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрінуться наступного тижня в Бухаресті, нагадав Генсек Альянсу. За його словами, міністри закордонних справ Фінляндії та Швеції приєднаються до всіх дискусій у Бухаресті.

“Зараз саме час завершити процес їх приєднання та вітати їх як повноправних членів нашого Альянсу. Це зробить їх безпечнішими, НАТО — сильнішим та євроатлантичний простір більш безпечним", — додав Столтенберг.

Що відомо

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Північноатлантичний альянс вичерпав велику частину запасів зброї та боєприпасів. У зв'язку з цим необхідно наростити їхнє виробництво, щоб підтримати Україну в довгостроковій перспективі.
  • Голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв розповів, що у країн Заходу дійсно вичерпується озброєння та боєприпаси для України, але Альянс робить все, щоб потік допомоги зростав.

Читайте також

Латвія пропонує країнам НАТО на кордоні з Україною посилити ППО

На початок