Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт

Після падіння ракети в Польщі Україна має підстави вимагати більше зброї та ППО — експерт
Фото ілюстративне: Повітряні сили ЗСУ/Telegram

Після падіння ракети в Польщі Україна має всі підстави, щоб вимагати від західних союзників більше зброї та ефективніших засобів ППО і на заході є консенсус щодо допомоги Україні. Про це в етері Суспільного заявив голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Щодо підсумків зустрічі "Рамштайн-7" експерт зазначив, що не можна сказати, що "допомога збільшується в плані номенклатури озброєнь", але західні партнери більш системно допомагають вже з тією зброєю, постачання якої вже ухвалене і яку вже опанували українські військові.

"Тепер Україна потребує додаткових боєприпасів, обслуговування, ремонту і всієї інфраструктури, пов’язаної з використанням цієї зброї. Тому ми бачимо, що засоби ППО, додаткові пускові установки, боєприпаси до засобів ППО і середньої, і малої дальності. Це буде корисним і для охорони наших стратегічних об’єктів, і для використання на лінії фронту", — зазначив Кузан.

За його словами, українські військові ефективно збивають російські ракети ще до підльоту вглиб території України.

"Тобто наша система ППО буде глибоко ешелонованою, і кожна така пускова установка, кожен радар — це є підсилення самої структури і архітектури наших сил ППО", — сказав експерт.

Кузан наголосив, що після падіння ракети в Польщі Україна має всі підстави, щоби вимагати більше зброї та ефективніших засобів ППО.

"Фактично цим інцидентом Україна підтвердила, що ми захищаємо небо не лише своє власне, але й країн-членів НАТО. І для того, щоб ракети не падали в сусідніх державах, нам потрібні ті системи, які навіть не дозволятимуть перелітати територію нашої країни, а будуть збиті ще фактично на підступах до неї", — сказав він.

За словами експерта, в західних суспільствах є консенсус щодо допомоги Україні і він відображений думками представників їхніх оборонних відомств, що допомогу потрібно продовжувати.

"Особливо цей ракетний удар під час саміту Великої 19-ки, коли Росія фактично кинула виклик всім цивілізованим країнам. Це сигнал для західних країн, що "ми (Росія, — ред.) будемо обстрілювати ракетними ударами". І це сигнал для всіх, хто так чи інакше просував тему перемовин, що буцімто Путін готовий до перемовин. Тепер ми бачимо, якою мовою розмовляє Путін. Аргументи, щоб йому відповісти — це підсилення наших систем ППО і загалом нашого оборонного комплексу", — сказав він.

Читайте також

ЗСУ відбили сім атак військ РФ на Донбасі — Генштаб

Підсумки сьомого "Рамштайну", Україна вимагає доступу до місця падіння ракети у Польщі. 267 день війни. Онлайн

На початок