Майже 48 тисяч: в ОП назвали кількість зареєстрованих воєнних злочинів РФ

Майже 48 тисяч: в ОП назвали кількість зареєстрованих воєнних злочинів РФ

Майже 48 тисяч: в ОП назвали кількість зареєстрованих воєнних злочинів РФ
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів розмову в режимі відеозв’язку з новим президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) Мір'яною Еггер, фото: ОПУ

Від початку російського військового вторгнення в Україну російські збройні формування вчинили понад 47,9 тисячі воєнних злочинів.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час онлайн-виступу на конференції "Можливі сценарії щодо переслідування Росії за злочин агресії", що відбувається в Парижі за участю членів робочої групи з опрацювання питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

"Андрій Єрмак зазначив, що, згідно з офіційними даними Офісу Генерального прокурора України, за час повномасштабної війни Росії проти нашої країни скоєно понад 47,9 тисячі воєнних злочинів, загинуло більш як 8,4 тисячі мирних жителів, зокрема 440 дітей", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, російські військові знищили 46 тисяч будинків і десятки тисяч об'єктів цивільної інфраструктури — серед іншого, 14 тисячі закладів для дітей. При цьому 11,4 тисячі юних українців були примусово вивезені за межі країни.

"Звірства, з якими ми стикаємося, вражають. Коли наші правоохоронні органи  проводили ексгумацію в Ізюмі, то знайшли неповнолітню дівчинку, яку спочатку зґвалтували, а потім жорстоко вбили. Знайшли хлопця, якому перед стратою відрізали статеві органи. Ми виявляємо такі страшні речі щоразу, коли звільняємо новий населений пункт", — розповів Єрмак.

Посадовець наголосив, що за всіма злочинами стоїть один найбільший — так званий материнський злочин агресії, без розслідування якого й покарання винних ніколи не добитися правди.

"Немає жодних сумнівів у тому, що Росія несе повну відповідальність за скоєне. Російські солдати та їхні командири, які скоїли воєнні злочини, будуть притягнуті до відповідальності. Однак цього недостатньо. До кримінальної відповідальності за злочин агресії слід притягти російських посадових осіб", — підкреслив Андрій Єрмак.

Читайте також

"Де мій Віталік?". Три історії про воєнні злочини росіян в Україні та чому вони загрожують світовій безпеці

Що є доказами воєнних злочинів і як їх правильно збирати? Розповідає правозахисник

США фіксують все більше злочинів Росії на окупованих територіях — Держдеп

На початок