На Миколаївщині виникла загроза загибелі бактерій активного мулу. У чому причина

На Миколаївщині виникла загроза загибелі бактерій активного мулу. У чому причина

Ексклюзивно
На Миколаївщині виникла загроза загибелі бактерій активного мулу. У чому причина
Очисні споруди. Ілюстративне фото: УНІАН

У місті Вознесенськ, що на Миколаївщині, під час масованої ракетної атаки 23 листопада сталося аварійне відключення електропостачання на комплексі "Біологічних очисних споруд". Внаслідок чого виникла загроза загибелі бактерій активного мулу через відсутність подачі кисню в аеротенкСпоруда для штучного біологічного очищення стічних вод за допомогою активного мулу (бактерії-мінералізатори та інші нижчі організми) і продування повітрям (аерації)..

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка "Біологічних очисних споруд" Ніна Кушнір

Що таке активний мул

Зі слів фахівчині, активний мул — це метод біологічного очищення стічних вод. В аеротенк, основний об’єкт в комплексі очисних споруд, де знаходяться мікроорганізми та відбувається очищення стічних вод, для забезпечення нормальної життєдіяльності через компресор подається повітря.

Довжина магістрального каналізаційного колектора ТОВ "БОС" складає 17 км, а загальна протяжність колекторів — 35, 35 кілометрів. Комплекс біологічних очисних споруд містити 58 споруд для здійснення біологічного очищення стічних вод.

"Комплекс "Біологічних очисних споруд" забезпечує збір стічних вод від абонентів міста в магістральний каналізаційний колектор. Транспортування стічних вод відбувається через три каналізаційні насосні станції по магістральному каналізаційному колектору до біологічних очисних споруд Вознесенська", — розповіла Ніна Кушнір.

Ніна Кушнір говорить, що на каналізаційних насосних станціях, що працюють цілодобово, надходять стічні води з промислової зони міста та житлових масивів.

Відключення електропостачання

"Коли відбулося відключення електроенергії повітродувка зупинилася. Тому й виникла загроза загибелі бактерій активного мулу. Дизель-генератор запустили й критичної ситуації вдалося уникнути, зберегли активний мул", — каже Ніна Кушнір.

Для відновлення подачі кисню терміново був необхідний генератор потужністю 100 кіловатів на годину.

"Проблема розв’язана завдяки спільним зусиллям. Міському голові вдалося знайти генератор, пристрій привезли на комплекс, запустили в роботу, таким чином загроза загибелі активного мулу минула. Підприємство працює в штатному режимі", — говорить Ніна Кушнір.

За словами фахівчині, вночі 23 листопада увімкнули генератор і відновили роботу повітродувок. Самі очисні споруди були без світла майже вісім годин. 24 листопада о 15:00 відновили постійне енергопостачання.

Які загрози у випадку загибелі бактерій активного мулу

Ніна Кушнір говорить, що загибель активного мулу могла б зупинитися процес біологічного очищення стічних вод, що надходять з міста Вознесенська.

"Це дуже суттєва загроза для довкілля, не було б можливості очищати стічні води, що призвело, бо до забруднення річки Південний Буг. Щомісяця товариство з обмеженою відповідальністю "Біологічні очисні споруди" перекачує 40-45 тисяч кубічних метрів стічних вод. Хоча від початку війни обсяги зменшилися", — розповіла фахівчиня.

Станом на 26 листопада підприємству необхідно придбати чотири дизель-генератори потужністю 100 кіловатів на годину й один потужністю 300 кіловатів на годину.

"Таким чином забезпечити резервним живленням каналізаційні помпові станції на випадок аварійного відключення. Їх три у Вознесенську, де збирають і перекачують стоки зі всього міста на очисні споруди, які розташовані за містом", — каже Кушнір.

Фахівчиня зазначила, вартість генератора потужністю 300 кіловатів на годину майже один мільйон гривень.

"При доходах нашого підприємства щомісяця 1,5 млн грн самі не потягнемо придбання такого устаткування. Ми звернулися до деяких міжнародних організацій, але вони займаються придбанням побутових генераторів до семи кіловатів на годину. Ми у пошуках, необхідно придбати дизель-генератори", — говорить Ніна Кушнір.

Читайте також

У Миколаєві "зелені" автобуси, що курсують на маршруті №81, змінили графік руху

Енергетики відновили високовольтну лінію, яка допоможе запустити прісну воду до Миколаєва

Віталій Кім закликав жителів Миколаївщини зробити запаси на випадок блекауту та зарядити павербанки

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок