"Далі — повне знищення України": Лукашенко закликав Зеленського до переговорів

"Далі — повне знищення України": Лукашенко закликав Зеленського до переговорів

"Далі — повне знищення України": Лукашенко закликав Зеленського до переговорів
Олександр Лукашенко. Фото:ALEXANDER NEMENOV / Contributor / Getty Images

Очільник білоруського режиму Олександр Лукашенко заявив, що президент Володимир Зеленський має погодитись на мирні переговори з Росією, інакше подальший спротив загрожуватиме Україні повним знищенням.

Про це повідомляється на Telegram-каналі "Пул первого", який оприлюднив відеозапис спілкування Лукашенка з журналістами.

"Все в руках України. Не тому, що я хочу спихнути цю тему на Зеленського та Україну. Дійсно, все зараз в руках України. Якщо вони не хочуть загибелі — до того ж у величезній кількості — людей. Тяжко, складно, важко, — але треба зупинитися, треба це припинити, тому що далі буде повне знищення України. Це не те що Путін говорив якось задовго до "операції", що це загрожуватиме втратою державності України — це буде знищення України. Треба зупинитися", — зазначив політик.

Він заявив, що під час Другої світової з радянського боку загинули 30 мільйонів людей, але зараз "ніхто про це не згадує".

"Ми впораємось, ми все це загладимо. "Ми, мабуть, зможемо пояснити навіть зараз наше покоління українському народові, що сталося", — додав Лукашенко.

Відтак він закликав Україну сісти за стіл перемовин з Росією.

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
  • За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
  • 27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.
  • У Міноборони запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

Читайте також

Радбез ООН зібрався через обстріли РФ, Україна відновлює енергетичні об'єкти. 274 день війни. Онлайн

На початок