Що і як готувати без світла. Поради від Центру стратегічних комунікацій

Що і як готувати без світла. Поради від Центру стратегічних комунікацій

Що і як готувати без світла. Поради від Центру стратегічних комунікацій
. Фото: Unsplash

У Центрі стратегічних комунікацій дали поради щодо того, як готувати та зберігати продукти в умовах без світла. Так, без струму можна приготувати:

Гречану кашу

Коричнева гречка продається в магазинах уже готова. На пакуванні зазначено, що вона обсмажена й висушена. Якщо немає газу та електрики, крупу можна заздалегідь замочити водою кімнатної температури, молоком або кефіром. Вона має настоюватись від 5 до 10 годин. Тому краще замочувати її на ніч.

Перлова каша

Цю крупу можна заливати як окропом, так і звичайною водою. Але настоюватися в холодній воді вона має від 10 до 24 годин. Тому краще залити її звечора.

Кускус

Крупу, залиту холодною водою, достатньо залишити на 20-30 хвилин для приготування. За наявності гарячої води вистачить 5-10 хвилин.

Вівсянка (або вівсянка в пластівцях)

Для приготування в холодній воді залишити настоюватися на 30 хвилин або годину. В окропі – достатньо 20 хвилин.

Манна каша

Залийте манну кашу холодною водою або молоком, накрийте та дайте настоятись 15-20 хвилин.

Кіноа

Залити холодною водою й залишити на ніч.

Також людям рекомендують за можливості заморозити контейнери з водою або придбати сухий чи блоковий лід на випадок якщо під час тривалого відключення світла необхідно буде вийняти продукти з холодильника.

Що відомо

  • 23 листопада Європарламент визнав Росію державою-спонсором тероризму та державою, яка застосовує засоби тероризму. Відразу після цього Росія завдала чергового масованого удару по інфраструктурі України. Без світла опинилася більша частина країни.
  • Невдовзі президентка Європарламенту Роберта Мецола заявила, що сайт ЄП зазнав потужної кібератаки після того, як визнав Росію державою-спонсором тероризму.
  • Ввечері 23 листопада Володимир Зеленський виступив перед Радою Безпеки ООН, що була скликана на запит України у зв'язку з масованим ракетним ударом Росії по українських містах, запропонувавши резолюцію щодо засудження енергетичного терору Росії
  • Виступаючи перед Радбезом Зеленський закликав виключити Росію з організації, адже РФ є терористичною державою, а її право вето — це нонсенс.
  • Станом на ранок 24 листопада електропостачання об'єктів критичної інфраструктури в Україні вдалося відновити, українські АЕС мають поновити роботу до вечора. Також частково вдалося поновити електропостачання у 10 регіонах.

Читайте також

Без світла, зв'язку та води: одеський інструктор розповів, як вижити в екстремальних умовах

На початок