В області щодня зростає кількість безробітних майже на 200 людей

В області щодня зростає кількість безробітних майже на 200 людей

В області щодня зростає кількість безробітних майже на 200 людей Суспільне Миколаїв

За період карантину в місті Миколаєві безробітних стало більше в чотири з половиною рази. Розказав кореспондентам Суспільного директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

Станом на 1 травня допомогу по безробіттю отримують 13 тисяч 65 людей.

Починаючи з березня в середньому щодня у Миколаївській обласній службі зайнятості статус безробітного отримують близько 180 людей.

У області майже на 200 людей зростає кількість безробітних щодняСуспільне Миколаїв

Директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько

- Тобто це цифра, якщо ми переглядаємо в цілому ситуацію по області, вона збільшилася в 2,5 рази. Якщо аналізувати ситуацію по місту Миколаєву, то кількість людей, які звертаються до нас і отримують статус безробітного, збільшилася за попередній аналогічний період минулого року в чотири рази. Дійсно, наші фахівці працюють сьогодні в суттєвому навантаженні, - розповів директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

У області майже на 200 людей зростає кількість безробітних щодняСуспільне Миколаїв

Окрім працевлаштування центри зайнятості здійснюють забезпечення додаткових соціальних гарантій на період карантину для фізичних осіб-підприємців, які мають дітей, та людей, які втратили роботу та зареєструвались у центрі зайнятості як безробітні.

Документів не так вже й багато, це несподівано. Я хочу сказати, занадто довго наш уряд думав, яку допомогу надати підприємствам, а тепер ми всі в гарячці це збираємо, але документів, як не дивно, небагато. Тільки заява, указ і список, і плюс звітність за минулий рік. Поки так, що буде далі - ми не знаємо, - розказує бухгалтерка Віра Валіхова.

Жінка прийшла оформити грошову допомогу для двох ФОПів, в яких працює.

У області майже на 200 людей зростає кількість безробітних щодняСуспільне Миколаїв

За словами Дмитра Оборонька, найбільша потреба зараз є у трактористах-машиністах, підсобних робітниках, водіях, продавцях, кухарях, лікарях та інших професіях.

Авторка - Світлана Кльосова. Оператор - Євген Сержук.

Нагадуємо, що гарантії забезпечення зайнятості населення закріплені у 43 статті Конституції України.

Конституція України гарантує кожному право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, право на належні, безпечні і здорові умови праці, право на соціальний захист у разі безробіття з незалежних від них обставин.

Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.

Види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю визначає Закон України „Про зайнятість населення”.

Зазначений Закон встановлює державні гарантії права на вибір професії та виду діяльності.

Так, держава гарантує працездатному населенню у працездатному віці в Україні такі гарантії:

  • добровільність праці та вільний вибір виду діяльності;
  • захист від необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення;
  • безплатне сприяння державними службами зайнятості у підборі підходящої роботи і працевлаштуванні відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти;
  • безплатне навчання безробітних нових професій, перепідготовку в навчальних закладах або в системі державної служби зайнятості;
  • виплату вихідної допомоги працівникам, які втратили постійну роботу;
  • виплату безробітним в установленому порядку допомоги по безробіттю та інших видів допомоги.

Читайте також:

На Миколаївщині зростає кількість безробітних

Роботодавці можуть отримати допомогу з часткового безробіття на період карантину

ГУ Пенсійного фонду України в Миколаївській області тимчасово припинило прийом містян

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди