"Солдатам в окопах має бути тепло". Підприємці зі сходу шиють зимовий одяг для ЗСУ у Львові

"Солдатам в окопах має бути тепло". Підприємці зі сходу шиють зимовий одяг для ЗСУ у Львові

"Солдатам в окопах має бути тепло". Підприємці зі сходу шиють зимовий одяг для ЗСУ у Львові
Фото: Данііл Дейнега

Кравці з Донеччини, які релокували виробництва на захід країни, шиють зимовий одяг для ЗСУ. Підприємці переїхали навесні та влітку, об'єднались з колегами зі Львова та за допомогою школи керівників бізнесу відновили виробництво та розпочали продаж військової амуніції. Як працюють зараз та що напередодні зими замовляють військові — Суспільне Донбас дізнавалось у кравців-переселенців.

Нині команда змінилася, каже керівник проєкту у Львові Руслан Бельтюков, але й зараз її кістяк складається з підприємців зі сходу.

"Від старту маємо ріст у вісімнадцять разів. Термобілизна, зимовий одяг і тепле взуття — зараз пріоритетні замовлення для нас. Маємо вдягати військо. Вже є гуртові замовлення. Хлопці з передової висилають фото і кажуть, що наші берці на "нульовці" витримують п'ять-шість місяців. Наша амуніція не гірша за натівську, отож маємо плани виходити на ринки Європи", — розповідає Бельтюков.

Кравці з Донеччини шиють зимовий одяг для ЗСУ
Геннадій Романов з Краматорська. Фото: Данііл Дейнега

Родина Романових до 24 лютого шила одяг для військових у Краматорську, тепер продовжує це робити у Львові. Вони в проєкті з самого початку. Наталя згадує, що минулої зими одяг, який був у їхніх магазинах на Донеччині, вони роздали військовим та правоохоронцям.

"Після 24 лютого ми роздали краму на три мільйони гривень, а може й більше. Це був наш внесок у перемогу. Для нас, мешканців сходу, війна почалася у 2014 році. Саме тоді ми почали активно волонтерити й допомагати нашим захисникам. Зрозуміли, що пошити амуніцію швидше, аніж знайти. Тому й зайнялися воєнторгом. Нині це ще більш актуально", — поділилася спогадами Наталія Романова.

«Солдатам в окопах має бути тепло». Як підприємці зі сходу та заходу об’єдналися та спільно шиють одяг для ЗСУ у Львові
Фото: Данііл Дейнега

Алла Внукова також з Донеччини. Вона вже двічі переселенка. Жінка розповідає, що у 2014 році переїхала з Горлівки до Краматорська. Там з сестрою Ольгою продовжила швацьку справу. На Донеччині кравчиня мала кілька крамниць та власну майстерню з пошиття спеціалізованого одягу для працівників медичної галузі. До Львова Алла вивезла все своє обладнання і зараз з колегами також шиє амуніцію. До проєкту приєдналася влітку, згадує підприємниця.

Кравці з Донеччини шиють зимовий одяг для ЗСУ
Алла Внукова підприємниця з Донеччини. Фото: Данііл Дейнега

"У Краматорську ми шили халати, костюми для медичного персоналу, виконували замовлення для готельного бізнесу. Зараз маємо багато роботи. У ЗСУ є потреба у зимовому одязі. Ми завжди прислухаємося до побажань наших військових. Адже їм в окопах має бути тепло", — ділиться Алла Внукова.

За словами Руслана Бельтюкова, нині їхню команду підсилили також підприємці з інших регіонів України. Якщо за військовий стрій в проєкті відповідальні переважно кравці з Донеччини, то взуття — на виробниках зі Львівщини.

Що відомо

  • Практики зі сходу об’єдналися зі львівськими колегами для реалізації спільного проєкту. Вони запустили виробництво та продаж військової амуніції.

Читайте також

Переїхали понад 200 підприємств. Як український бізнес релокували на Львівщину

У Костянтинівці місцева підприємниця один бізнес релокувала, а інший започаткувала

"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові

Шелтер — означає прихисток. Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

Будівля шелтеру для переселенців в Дніпрі не опалюється. Благодійники збирають гроші

На початок