ЄС готовий піти на обмеження цін на російську нафту — фон дер Ляєн

ЄС готовий піти на обмеження цін на російську нафту — фон дер Ляєн

ЄС готовий піти на обмеження цін на російську нафту — фон дер Ляєн
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty Images

Європейський Союз готовий до спроби обмеження цін на російську нафту, щоб спустошити військову казну Росії.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє Bloomberg.

"Європейський союз "готовий розпочати" спробу встановити межу цін на російську нафту, заявила в понеділок президентка його виконавчого органу Урсула фон дер Ляйєн", — йдеться у повідомленні.

За словами посадовиці, обмеження цін необхідне, зокрема, для протидії російській агресії проти України.

"Ми встановили всі необхідні інструменти в Європейському союзі. Важливо не лише спустошити військову скарбницю Росії, а й дуже важливо, щоб багато вразливих країн мали прийнятний рівень цін", — підкреслила вона.

За словами фон дер Ляєн, можливий рівень цін на російську нафту ще не визначений.

Що відомо

  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.
  • 6 жовтня ЄС затвердив 8-ий пакет антиросійських санкцій, який в тому числі закладає основу для необхідної законодавчої бази для впровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7.
  • Компанія "Газпром" погрожує припинити постачання газу в Європейський Союз, якщо країни-члени ухвалять рішення щодо запровадження ліміту цін на російське блакитне паливо.
  • 18 жовтня Європейська комісія запропонувала план обмеження цін на газ, який має допомогти знизити вартість блакитного палива в Європейському Союзі та забезпечити його безперебійне постачання цієї зими.

Читайте також

Енергетики відновлюють об'єкти на Херсонщині, ЗСУ просуваються на Донбасі. 264 день війни. Онлайн

На початок