У США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді

У США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді

Важливо
У США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді
Чоловік виходить з виборчої дільниці в Кренстоні, штат Айова. Фото: АР

У США демократи зберігають контроль над Сенатом завдяки перемозі в Неваді. Про це повідомляє The Washington Post. Останнього удару амбіції Республіканської партії щодо більшості зазнали в суботу, 12 листопада. Тоді, за прогнозами, перемогла сенаторка Кетрін Кортес Масто, пише видання.

За прогнозами, демократи збережуть контроль над Сенатом у суботу, здобувши незначну більшість, відзначає видання. В Неваді сенаторка Кетрін Кортес Масто, за попередніми даними, переобралася, обійшовши колишнього генерального прокурора штату Адама Лаксальта. Ця прогнозована перемога гарантує демократам 50-е місце у Сенаті. Крім того, у Джорджії 6 грудня відбудеться другий тур виборів, завдяки якому може демократи можуть отримати ще одне місце.

Очікувалося, що на проміжних виборах демократи зазнають великих втрат, оскільки зазвичай проміжні вибори історично сприяли відходу партії від влади, пише видання. Але демократи втримали свої позиції та навіть досягли певних успіхів у багатьох ключових змаганнях, що збентежило багатьох республіканців. Повернувши контроль над Сенатом, вони розвіяли надії Республіканської партії на повне захоплення Капітолійського пагорба, пише The Washington Post.

Це приємна новина для Байдена. Тепер Сенат, який контролює затвердження персоналу виконавчої влади та федеральних суддів, залишиться під контролем його партії. Більшість у Сенаті також дасть президенту та його партії більше впливу на законодавчі дебати щодо внутрішніх і зовнішніх витрат та інших важливих питань.

За попередніми даними, на проміжних виборах до Сенату проходять 50 демократів і 49 республіканців. До палати представників — 203 демократи і 211 республіканців, пише видання. Загальна кількість місць у Сенаті — 100. Загальна кількість місць у Палаті представників — 435.

8 листопада у США відбулися проміжні вибори, на яких американці обирали Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.

Що відомо

  • Напередодні проміжних виборів у США президент Джо Байден у понеділок, 7 листопада, попередив, що перемога республіканців може послабити демократичні інститути країни. Водночас колишній президент Дональд Трамп натякнув, що наступного тижня зробить “велику заяву”.
  • 4 листопада конгресвумен, республіканка та "трампістка" Марджорі Тейлор Грін заявила, що, якщо республіканці отримають більшість, від республіканського Конгресу Україна не отримає "ні копійки".
  • Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
  • 9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Читайте також

Вибори у США: Експерт розповів про "відкладену загрозу" перемоги республіканців

"Між партіями не буде розбіжностей": конгресмени США відвідали Київ напередодні виборів та запевнили у підтримці

На проміжних виборах у США республіканці попередньо лідирують у Палаті представників

Для України кардинально нічого не зміниться після виборів у США — Хандогій

На початок