На проміжних виборах у США республіканці попередньо лідирують у Палаті представників

На проміжних виборах у США республіканці попередньо лідирують у Палаті представників

На проміжних виборах у США республіканці попередньо лідирують у Палаті представників
Виборці заповнюють бюлетені, 8 листопада 2022, Сільвер-Спрінг, штат Мериленд (AP Photo/Jose Luis Magana)

На проміжних виборах у США Республіканська партія попередньо лідирує під час виборів до Палати представників Конгресу. Про це пише Reuters.

За попередніми даними, до Палати представників станом на 9.30 ранку за Києвом проходять 198 республіканців і 173 демократів. Загальна кількість місць у Палаті представників 435.

У Сенаті поки зберігається певний баланс: республіканці отримують 47 місць, демократи — 48 місць. Загальна кількість місць у Сенаті — 100.

На виборах губернаторів попередньо перемагають 24 представники Республіканської партії і 21 від Демократичної.

Читайте також: Вибори у США. Експерт назвав ризики для України в разі перемоги республіканців

8 листопада у США відбулися проміжні вибори, на яких американці обирали Палату представників, третину Сенату, законодавчі збори та губернаторів у багатьох штатах. Останні два роки більшість у Палаті мали демократи.

Що відомо

  • Напередодні проміжних виборів у США президент Джо Байден у понеділок, 7 листопада, попередив, що перемога республіканців може послабити демократичні інститути країни. Водночас колишній президент Дональд Трамп натякнув, що наступного тижня зробить “велику заяву”.
  • 4 листопада конгресвумен, республіканка та "трампістка" Марджорі Тейлор Грін заявила, що, якщо республіканці отримають більшість, від республіканського Конгресу Україна не отримає "ні копійки".
  • Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.
  • 9 травня президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Читайте також

У Росії заявили, що збираються втручатись у американські вибори 8 листопада

Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times

Вибори у США: Експерт розповів про "відкладену загрозу" перемоги республіканців

Росія активує своїх тролів і ботів напередодні виборів у США — The New York Times

"Між партіями не буде розбіжностей": конгресмени США відвідали Київ напередодні виборів та запевнили у підтримці

На початок