Миколаїв бере участь у міжнародному проєкті з відбудови українських міст

Миколаїв бере участь у міжнародному проєкті з відбудови українських міст

Миколаїв бере участь у міжнародному проєкті з відбудови українських міст
Фото: Ігор Горбатенко/Суспільне Миколаїв

У вересні 2022 року UNECE UNECE — Європейська економічна комісія ООН (англійською United Nations Economic Commission for Europe) одна з п'яти регіональних комісій Економічної та Соціальної ради ООН.запросила міжнародних архітекторів, щоб допомогти міській владі Миколаєва розробити перспективний генеральний план міста. Координує цю роботу глобальна дизайнерська та архітектурна компанія "One Works". Фахівці та громадські організації міста беруть участь у підготовці нового генерального плану.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков.

За словами Віталія Лукова, іноземні фахівці мають зробити аналіз міста Миколаєва в архітектурному та економічному напрямку, створити рекомендаційний план. На основі цих документів працюватимуть над створенням нового генерального плану.

"І на кінець — готовий проєкт під інвестора. Станом на 11 листопада триває пошук грошей і з нашого боку, і з боку UNECE. Для прикладу, на Харків є вже гроші на весь генеральний план", — сказав Віталій Луков.

Громадське обговорення, питання активності громадянського суспільства, його залучення, сказав заступник мера, для європейських партнерів є дуже важливим.

"Ми зараз (станом на 11 листопада — ред.) і виходимо на публічні обговорення. Для нас це обов’язок — робити це максимально публічно", — розповів Віталій Луков.

Миколаїв бере участь у міжнародному проєкті з відбудови українських міст
Візуалізація проєктів. Фото: Миколаївська міська рада

10 листопада в онлайн-форматі відбулась відеоконференція під назвою "Майстер-план для Миколаєва". Від імені міста виступав заступник директора департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Євген Поляков. З боку європейців брали участь фахівці UNECE та архітектурної компанії "One Works".

"Архітектори вивчають матеріали, як ми жили до цього, яка економічна складова міста, щоб з’ясувати економічну інтеграцію нашого міста до ринку Євросоюзу: що ми можемо запропонувати. Відбувається аналіз територій, на яких будуть зроблені концептуальні рішення", — сказав Євген Поляков.

Голова Експертно-громадської ради виконкому Миколаївської міської ради Артем Ващиленко розповів, що Миколаїв має низку своїх особливостей, які мають бути враховані у новому генеральному плані.

"Наприклад, повне врахування в цьому проєкті концепції розвитку річок і маломірного судноплавства з фокусом на повноцінний розвиток прибережних територій, на формування сприятливих умов для розвитку яхтингу, сервіс маломірного флоту і подібних, дотичних індустрій", — сказав Артем Ващиленко.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок