"Роз'єднані війною": українці обрали новорічно-різдвяну марку

"Роз'єднані війною": українці обрали новорічно-різдвяну марку

"Роз'єднані війною": українці обрали новорічно-різдвяну марку
Ескіз новорічно-різдвяної марки "Роз'єднані війною". Фото: Смілянський/Telegram

Цього року, за підсумками всенародного голосування, новорічною маркою стала ілюстрація — "Роз'єднані війною". Переміг малюнок, де по один бік дівчина зустрічає Новий Рік вдома, а по іншу сторону водночас — її коханий боронить Україну. Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

"Багато родин сьогодні не разом, багато сімейних традицій будуть порушені цього року і багато хто зустріне цей Новий рік не під ялинкою з родиною та коханими, а з побратимами під обстрілами ворога. Саме тому ця ілюстрація викликала найбільше емоцій та емпатії",— каже Смілянський.

За його словами, символічно, що авторкою марки-переможниці стала 11-класниця Валерія Михайлова із Миколаєва, яка змушена була виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Там в неї й виникла ідея такого малюнку. Глибину цього задуму, як і емоції самої авторки, рідне місто якої з початку війни не обстрілювали лише 46 днів, може зрозуміти кожний,— зазначив гендиректор Укрпошти.

Про те, коли можна буде придбати новорічну марку, в Укрпошті поки що не розголошують. Попередньо обіцяють зробити це в грудні.

Що відомо

  • З 1 по 4 листопада українці голосували за найкращий ескіз нової поштової марки "З Різдвом Христовим та Новим роком!". Таку марку Укрпошта планує випустити напередодні новорічних свят. На вибір було представлено п’ять дизайнів.
  • 12 квітня Укрпошта ввела в обіг марку, на які зображений український військовий та російський корабель. Марка відсилає до фрази "Русскій воєнний корабль, іді н***й". Це — відповідь українських солдатів з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого отримав окупаційний корабель на пропозицію здатися.
  • 23 травня "Укрпошта" почала продаж нової марки зі знищеним російським крейсером "Москва". На ній додали слово "DONE", яке є відсиланням до потопленого російського крейсера "Москва".
  • 28 червня Укрпошта ввела в обіг марку "Українська мрія".
  • 28 липня, "Укрпошта" ввела в обіг четверту поштову марку за період дії воєнного стану "Доброго вечора, ми з України".
  • "Укрпошта" запустила марку "Вільні, Незламні, Непереможні", присвячену Дню Незалежності України та шостому місяцю від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої держави.
  • 1 вересня "Укрпошта" почала продавати благодійні марки "Пес Патрон". Усього на одному аркуші — вісім штук марок. Коштують вони 248 гривень
  • 14 жовтня до Дня захисників і захисниць України Укрпошта запустила у продаж марки нової серії "Слава Збройним Силам України!". Кожна із 6 поштових марок відображає окремий рід українських військ. Тираж складає 1 мільйон примірників.
  • Спецпогашення марки про Кримський міст відбулося у Києві зранку 4 листопада. Це сталося на пішохідно-велосипедному мосту, поруч з яким влучила російська ракета 10 жовтня. Тираж марки становить 300 тисяч маркових аркушів або 2,1 млн марок

Читайте також

Тризуб та синьо-жовті кульки. Якою буде цього року новорічна ялинка в Києві

Без ялинки: кияни підписують петицію проти встановлення новорічного дерева

На Київщині очікується туман: водіїв попереджають про обмежену видимість

На початок