Відчуження майна: що думають у стратегічних підприємствах про перехід у держвласність. Суспільне зібрало коментарі

Відчуження майна: що думають у стратегічних підприємствах про перехід у держвласність. Суспільне зібрало коментарі

Ексклюзивно
Відчуження майна: що думають у стратегічних підприємствах про перехід у держвласність. Суспільне зібрало коментарі
Фото: УНІАН

7 листопада стало відомо, що майно п'яти стратегічно важливих підприємств України переходить в розпорядження держави. Відповідне рішення ухвалене за підсумками засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ще 5 листопада.

Суспільне відправило запити в усі підприємства та зібрало думки їхніх представників.

Реакція "АвтоКрАЗ"

Адвокат ПРАТ "АвтоКрАЗ" Ярема Лазор повідомив Суспільному, що працівники підприємства дізнались про відчуження майна з новин.

"Ми дізналися так, як і всі — зі ЗМІ. Ми нічого не знали і дуже здивовані. Спочатку про рішення НКЦПФР, потім ми вже ознайомилися з текстом цього рішення. Ми не знаємо поки, якими будуть наші подальші дії. Ми не розуміємо, як буде виконуватися рішення РНБО. Ми одні з перших проходимо таку процедуру і не маємо прикладів. Як буде в подальшому держава управляти підприємством. Органи державної влади поки роз'яснень нам не дали", — сказав адвокат.

Він додав, що не знає чи оскаржуватимуть це рішення акціонери.

"Вони мають право оскаржувати рішення РНБО чи прийняти його. Як представник компанії, я не можу коментувати їхні дії", — додав він.

Реакція "Укртатнафти"

Начальник сектору зв’язків з громадськістю Сергій Біленький заявив Суспільному, що компанія не коментує ситуацію.

"Стосовно теми запиту — з нашої сторони коментарі відсутні. Маємо надію на плідну співпрацю і у подальшому", — написав він.

Журналісти Суспільного також надіслали запити в "Мотор Січ", "Укрнафту", "Запоріжтрансформатор" — на них не відповіли. За офіційними номерами телефонів відповідали, що керівництва немає на місцях.

Відомо, що підприємства знаходяться у власності бізнесменів: Констянтина Жеваго, Ігоря Коломойського, Костянтина Григоришина та Вячеслава Богуслаєва.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що вилучені активи набули статусу військового майна, його управління передано Міністерству Оборони, а після закінчення війни їх повернуть власникам.

"По закінченню військового стану відповідно до вимог Закону вказані активи можуть бути передані власнику, або із відповідним відшкодуванням їхньої вартості", — сказав він.

Читайте також

Держава вилучила майно "Укрнафти", "Мотор Січі" та ще низки великих підприємств

СБУ арештувала майно керівництва "Мотор Січі" на майже 1 мільярд гривень

Президент "Мотор Січі" Богуслаєв наказав зняти з гелікоптерів лопаті та приховати документацію — Генпрокурор

САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"

На початок