САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"

САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"

САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"
. Фото: 24news.com.ua

Українські антикорупційні органи повідомили вісьмом фігурантам кримінального розслідування підозру у заволодінні коштами ПАТ "Укрнафта" на суму у понад 13 мільярдів гривень.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як розповіли у САП, під час досудового розслідування правоохоронцям вдалося з’ясувати, що службові особи п’яти приватних компаній за попередньою змовою зі службовцями "Укрнафти", серед яких — тодішній виконувач обов’язків голови правління та начальники двох структурних підрозділів підприємства, упродовж березня-серпня 2015 року незаконно поставили на користь комерційних підприємств нафту загальною вартістю понад 10 мільярдів гривень.

У Національному антикорупційному бюро уточнили, що серед підозрюваних:

  • колишній голова правління ПАТ "Укрнафта";
  • колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто- і газопереробки ПАТ "Укрнафта";
  • колишня керівниця відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів "Укрнафти";
  • колишні директори п’яти комерційних підприємств, одного з яких затримано в порядку ст. 208 КПК України.

"Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто "Укрнафта" не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Незважаючи на це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні", — підкреслили в НАБУ.

Також слідство встановило, що службовці ПАТ "Укрнафта" у липні 2015 року уклали із комерційним підприємством 52 договори на постачання нафтопродуктів на суму понад 2,5 мільярда гривень на користь "Укрнафти", здійснивши при цьому оплату авансом у повному обсязі.

"Однак у подальшому ПАТ "Укрнафта" укладено додаткові угоди по відтермінування термінів постачання нафтопродуктів до кінця 2018 року, які у підсумку комерційне підприємство так і не поставило, а сплаченими авансом грошовими коштами службові особи комерційного підприємства заволоділи та у подальшому перерахували на рахунки підприємств-нерезидентів", — підкреслили в САП.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ч. 5 ст. 191Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах КК України. За це їм загрожує від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У Національному антикорупційному бюро зазначили, що загальна сума майна та коштів, якими заволоділи організатори оборудок, за двома епізодами становить понад 13,3 мільярда гривень.

"Укрнафта" — найбільша нафто- та газодобувна компанія України. 50% + 1 акція "Укрнафти" належить державній компанії НАК "Нафтогаз України", ще 42% акцій контролює група "Приват", пов’язана з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 191. Текстовий онлайн

На початок