Держава вилучила майно "Укрнафти", "Мотор Січі" та ще низки великих підприємств

Держава вилучила майно "Укрнафти", "Мотор Січі" та ще низки великих підприємств

Держава вилучила майно "Укрнафти", "Мотор Січі" та ще низки великих підприємств
. Cтенд "Мотор Січ", на якому представлені двигуни компанії на авіаційній виставці Aviation Expo China у Пекіні, Фото: AP

Держава вилучила майно п'яти стратегічно важливих підприємств, серед яких: "Укрнафта", "Укртатнафта", "Мотор Січ", "АвтоКрАЗ", "Запоріжтрансформатор".

Про це йдеться на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідне рішення ухвалене за підсумками засідання Ставки Верховного Головнокомандувача 5 листопада. 6 листопада відбулось відчуження. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Він зазначив, що вилучені активи набули статусу військового майна, його управління передано Міністерству Оборони.

"По закінченню військового стану відповідно до вимог Закону вказані активи можуть бути передані власнику, або із відповідним відшкодуванням їхньої вартості", — сказав він.

В Кабміні повідомили, що п'ять підприємств, акції яких відчужують на користь держави, на час воєнного стану працюватимуть для потреб не лише Міноборони, але й енергетичного сектору, про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль, 7 листопада.

"Продукція, яку виготовляють зазначені підприємства, критично необхідна для наших Збройних сил та енергетичного сектору. Підприємства, які вже працювали, отримають більше замовлень та більше гарантій від держави щодо виробництва продукції. Робота підприємств, які на сьогодні не функціонували, буде відновлена. Працівники повернуться до виробничого процесу", — сказав прем'єр.

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, його відомство керуючи активами забезпечуватиме "нагальні потреби ЗСУ".

"Це починаючи від забезпечення паливно-мастильними матеріалами ЗСУ, відновлення і ремонт військової техніки та озброєння", — сказав міністр.

Відомо, що підприємства знаходяться у власності бізнесменів: Констянтина Жеваго, Ігоря Коломойського, Костянтина Григоришина та Вячеслава Богуслаєва.

Служба безпеки України 22 жовтня затримала екснардепа, президента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва — його підозрюють у колабораціонізмі й пособництві Росії.

4 листопада Служба безпеки України арештувала все майно президента ПАТ "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яких підозрюють у роботі на Російську Федерацію.

Читайте також

СБУ арештувала майно керівництва "Мотор Січі" на майже 1 мільярд гривень

Президент "Мотор Січі" Богуслаєв наказав зняти з гелікоптерів лопаті та приховати документацію — Генпрокурор

САП вручила вісім підозр у справі розкрадання коштів "Укрнафти"

На початок