Ввечері 2 листопада у сквері біля обеліска "Скорботна матір" стався вибух, яким був зруйнований пам'ятник. У прилеглих до скверу будинках вибухова хвиля вибила вікна та двері.
На місці вибух побували кореспонденти Суспільного.
Речниця Національної поліції у Миколаївській області Антоніна Лашта розповіла, що інформація про вибух надійшла близько 23:00.
"На місце виїхала слідчо-оперативна група першого відділення поліції. Дана подія внесена до журналу Єдиного обліку", — сказала речниця нацполіції.

Зранку, 3 листопада комунальні служби "Експлуатаційне лінійне управління автодоріг" та "Миколаївська ритуальна служба" почали прибирати уламки пам'ятника.
За словами співробітника КП "Миколаївська ритуальна служба" Руслана, для прибирання наслідків вибуху залучили п'ятнадцять людей, трактор і вантажівку.

"Обличчя (елемент пам'ятника — ред.) знаходилося якраз на постаменті кольорового металу. Ми його одразу забрали, щоб у людей не було спокуси його викрасти", — пояснив співробітник комунального підприємства "Миколаївські ритуальні послуги" Руслан.
Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров розповів, що міськрада ніколи не розглядала питання про знесення або перепрофілювання меморіалу. Цей пам'ятник тим, хто захищав місто під час Другої світової війни, сказав посадовець.
"Цей пам'ятник не був ніколи в списках на декомунізацію, він ніколи не розглядався, як пам'ятник, який треба зносити або перейменовувати. Це "Скорботна матір" — матір, яка сумує за своїми синами", — сказав Юрій Любаров.
Вибух завдав шкоди приватним будинкам, що розташовані поблизу скверу.
"О 23:00 був вибух. Підірвали пам'ятник. Ну, і наслідки: повилітали в мене і в людей вікна, двері. Розгрібаємо наслідки", — розповів миколаївець Олексій.
Сестра Олексія Алла приїхала до брата та матері, аби допомогти прибрати скло та каміння.
"Каміння було... і на кріслі у хаті було. Не знаю, як маму і брата не поранило. Слава Богу, живі лишилися", — сказала Алла.
За словами речниці Нацполіції, станом на 3 листопада зібрані матеріали передали до управління Служби безпеки України для виявлення та встановлення винних осіб.
Що відомо
- Меморіальний комплекс "Братська могила 80 миколаївських підпільників та жертв фашизму 1941-1945 років" відкрили 27 березня 1969 року на честь 25-ї річниці визволення Миколаєва від нацистських окупантів. Скульптор — Олег Здиховський.
Читайте також
- Свічки та маскувальні сітки. На Миколаївщині волонтери допомагають військовим
- Піротехніки Миколаївщини знищили понад 4 300 боєприпасів з початку повномасштабного вторгнення РФ
- Бійці Нацгвардії роздали гуманітарну допомогу жителям однієї з громад на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.