Росія запустила ракети через маршрути "зернового коридору" — Зеленський

Росія запустила ракети через маршрути "зернового коридору" — Зеленський

Росія запустила ракети через маршрути "зернового коридору" — Зеленський
Контейнери із зерном в чорноморському порту Одеси, 19 серпня 2022 року, фото: AP

Російська Федерація атакує ракетами маршрути "зернового коридору", прямо загрожуючи продовольчому експорту.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 2 листопада.

"Цього ранку російський літак запустив крилаті ракети неподалік Зміїного і вони фактично пролітали через маршрути "зернового коридору", — повідомив він.

Президент наголосив, що кожен такий російський запуск, а вони, за його словами, майже щоденні, прямо загрожує продовольчому експорту, тож партнери мають працювати разом, "аби зменшити російську загрозу".

Водночас Зеленський повідомив, що на сьогодні є вагомий дипломатичний результат для всього світу — експортна зернова ініціатива продовжує працювати попри рішення РФ призупинити участь у "зерновій угоді".

"Російський шантаж ні до чого не призвів... Вкотре усі переконались, що у нас є одна загроза глобальній продовольчій безпеці — це РФ і більше ніхто", — додав він.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у четвер, 3 листопада, "зерновим коридором" до портів Одещини має пройти вісім суден з сільгосппродукцією.

Читайте також

Путін заявив, що Росія залишає за собою право вийти із "зернової угоди" в разі "порушення Україною зобов'язань"

Ердоган підтвердив відновлення роботи "зернового" коридору з 2 листопада

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

На початок