Ердоган підтвердив відновлення роботи "зернового" коридору з 2 листопада

Ердоган підтвердив відновлення роботи "зернового" коридору з 2 листопада

Ердоган підтвердив відновлення роботи "зернового" коридору з 2 листопада
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган на саміті НАТО в Мадриді, 30 червня 2022, AP Photo/Susan Walsh

Про це президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив під час виступу на зборах партійної групи Партії справедливості і розвитку (ПСР).

"Міністр оборони РФ Шойгу подзвонив нашому міністру національної оборони Хулусі Акару, і повідомив, що відвантаження зерна буде продовжуватися, як і планувалося, з 12 години. Ми працюємо не регіонально, ми працюємо глобально. Перш за все, цей коридор до бідних країн в Африці", — наголосив Ердоган.

Раніше міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що президент Реджеп Тайїп Ердоган проведе переговори з президентами Росії та України, щоб "врятувати зернову угоду за посередництва ООН".

Експорт сільськогосподарської продукції є основним джерелом надходження іноземної валюти в Україну, яка значною мірою покладалася на фінансування свого бюджету від іноземної допомоги, повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков у коментарі Financial Times.

"На кону здатність українських аграріїв фінансувати майбутні врожаї", — сказав заступник міністра.

За словами Васькова, у попередні місяці російські інспектори затягували процес перевірки, створюючи "довжелезні черги" і змушуючи українські порти працювати на 30% від пропускної здатності.

За його словами, Україна могла б "експортувати 6 мільйонів або навіть 7 мільйонів тонн на місяць" в рамках угоди, якби цей процес проходив безперешкодно.

"Ми будемо працювати ефективно, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку", — сказав він та додав, що швидке вирішення цієї проблеми має вирішальне значення, вказавши на те, що на захід від протоки Босфор перевірки очікують ще понад 100 суден, що прибувають.

Цього тижня київський інвестиційний банк Dragon Capital заявив у записці для інвесторів, що "тривале переривання морського експорту негативно вплине на посадки в 2023 році".

Що відомо

  • 2 листопада Міноборони РФ заявило, що Росія відновлює свою участь у "зерновій угоді", яку тимчасово призупинила 29 жовтня, після атаки на Чорноморський флот у Севастополі.
  • 2 листопада Україна, Туреччина та ООН вирішили не планувати виходів суден "зерновим" коридором.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у четвер, 3 листопада, "зерновим коридором" до портів Одещини має пройти вісім суден з сільгосппродукцією.

Читайте також

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

На початок