Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба
Глава МЗС України Дмитро Кулеба. Фото: Getty Image

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" і тепер намагається це виправдати.

Про це уранці 30 жовтня він написав у Twitter.

Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах, які вже знаходяться в морі — цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей.

"Призупинивши свою участь у «зерновій угоді» під надуманим приводом вибухів за 220 кілометрів від зернового коридору, Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах, які вже знаходяться в морі — цього достатньо, щоб нагодувати понад 7 мільйонів людей. Росія спланувала це заздалегідь", — йдеться у дописі.

За словами Кулеби, поточна черга із зерном накопичилася в Чорному морі з вересня, коли Росія почала свідомо затягувати функціонування коридору та прагнути зірвати угоду.

"Росія давно прийняла рішення відновити свої голодні ігри і тепер намагається це виправдати", — заявив глава МЗС України.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" У Стамбулі 22 липня на пропозицію Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний". Гутерреш закликав продовжити термін дії Чорноморської зернової ініціативи, що спливав 22 листопада.підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 30 жовтня верховний представник ЄС Боррель закликав Росію скасувати своє рішення про вихід із зернової угоди.
Читайте також: Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters
На початок