Путін заявив, що Росія залишає за собою право вийти із "зернової угоди" в разі "порушення Україною зобов'язань"

Путін заявив, що Росія залишає за собою право вийти із "зернової угоди" в разі "порушення Україною зобов'язань"

Путін заявив, що Росія залишає за собою право вийти із "зернової угоди" в разі "порушення Україною зобов'язань"
Президент РФ Володимир Путін під час Східного економічного форуму, Владивосток, 7 вересня 2022 року, фото: AP

Росія залишає за собою право вийти із "зернової угоди" підписаної Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів, в разі "нового порушення Україною своїх зобов'язань".

Про це заявив президент РФ Володимир Путін 2 листопада, під час оперативної наради з постійними членами Радбезу РФ, повідомляє російське агентство "Інтерфакс".

"Росія залишає за собою право вийти з цих угод у тому разі, якщо ці гарантії з боку України будуть порушені", — сказав Путін та додав, що "навіть у разі виходу Росії з цієї угоди ми, як і говорили раніше, готові будемо поставити весь обсяг зерна, який було поставлено з території України, на адресу найбідніших країн".

Він додав нібито лише 4% продукції з території України надійшло до найбідніших країн, а 46% пішло в країни ЄС.

Путін додав, що Росія не перешкоджатиме в майбутньому постачанню зернових з території України до Туреччини.

"Маю на увазі нейтралітет Туреччини в конфлікті загалом і можливості зернопереробної промисловості Турецької республіки та зусилля президента Ердогана, спрямовані на забезпечення інтересів найбідніших країн", — заявив Путін.

"Тут у нас сумнівів жодних немає. Ми будемо в будь-якому разі продовжувати співпрацювати з Турецькою республікою", — додав він.

2 листопада Росія оголосила про відновлення своєї участі у "зерновій угоді", яку РФ тимчасово призупинила 29 жовтня, після атаки на Чорноморський флот у Севастополі. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підтвердив цю інформацію.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що у четвер, 3 листопада, "зерновим коридором" до портів Одещини має пройти вісім суден з сільгосппродукцією.

Читайте також

Росія відновлює участь у "зерновій угоді" — Міноборони РФ

Ердоган підтвердив відновлення роботи "зернового" коридору з 2 листопада

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

На початок