Виходи суден "зерновим" коридором 2 листопада не плануються — ООН

Виходи суден "зерновим" коридором 2 листопада не плануються — ООН

Виходи суден "зерновим" коридором 2 листопада не плануються — ООН
Судно з зерном, яке вивозили з України у рамках "зернової ініціативи". Фото: з Фейсбуку Мінінфраструктури

Україна, Туреччина та ООН вирішили не планувати виходів суден "зерновим" коридором 2 листопада. Про це на брифінгу заявив представник ООН у Спільному координаційному центрі.

"Сьогодні Україна, Туреччина та ООН вирішили не планувати виходів суден на завтра, 2 листопада", — заявив дипломат. За його словами, було прийнято рішення про одноденну зупинку руху.

“Воно було прийнято за домовленістю між українською, турецькою сторонами та делегацією ООН. Вони відпрацювали це між собою і вирішили, що це найкращий день для того, щоб зробити це завтра (2 листопада — ред.)”, — сказав дипломат.

Він також додав, що 1 листопада морським гуманітарним коридором проходять три судна, рух яких погоджено українською, турецькою делегаціями та делегацією ООН в СЦКК. Російська делегація в СЦКК поінформована.

"Судна, що перевозять 84 490 тонн зерна та продуктів харчування, а саме SSI Challenger з порту Чорноморськ до Німеччини з вантажем 49 000 тонн кукурудзи, BOMUSTAFA O із порту "Чорноморськ" до Лівії з вантажем 22 800 тонн пшениці та NIMET TORLAK з порту "Южний" до порту Касабланка (Марокко) з вантажем 12 690 тонн соняшникового шроту", — зазначив представник ООН.

22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Що відомо

  • 29 жовтня в РФ заявили, що припиняють участь в "зерновій ініціативі". Українська сторона підкреслила, що готова й надалі підтримувати глобальну продовольчу безпеку та закликала ООН та Туреччину відреагувати на російський шантаж.
  • Наступного дня в Спільному координаційному центрі в Стамбулі не погодили рух суден "коридором".
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 30 жовтня верховний представник ЄС Боррель закликав Росію скасувати своє рішення про вихід із зернової угоди.
  • 31 жовтня з портів Одещини вийшли 12 суден з українською продукцією.
  • 1 листопада з портів "Чорноморськ" та "Південний" вийшли три судна з 85 тис. тонн агропродукції. Серед них балкери BOMUSTAFA O з пшеницею для Лівії та NIMET TORLAK зі шротом для Марокко.

Читайте також

Росія не виходить з "зернової ініціативи", вона тимчасово призупинила діяльність — заступник генсека ООН

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

"Росія перетворює постачання продовольства на зброю" — Білий дім

На початок