Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters
. Президент РФ Володимир Путін, 26 жовтня 2022 року, фото: AP

Президент РФ Володимир Путін ймовірно відвідає саміт країн "Великої двадцятки" (G20), що почнеться на Балі 15 листопада, і намагатиметься тиснути на міжнародну спільноту, використовуючи можливе продовження угоди про розблокування українських портів.

Про це пише Reuters із посиланням на коментар європейського дипломата, що побажав лишитися невідомим.

"Зернова угода буде центральною темою цього саміту G20, і всі намагатимуться переконати Путіна продовжити її на більш тривалий термін. Це спосіб для росіян зберегти сильні карти на саміті G20, але пролонгація або довгострокове продовження зернової угоди їм нічого не варте", — заявив дипломат.

Читайте також: ЗМІ повідомили, що Зеленський може зустрітися з Путіним на саміті G20. В ОПУ прокоментували

На думку представника європейської дипломатії, Росія погодиться продовжити зернову угоду на чотири місяці або більше, адже не бажатиме стикнутися із засудженням міжнародної спільноти. Водночас дипломат додав, що Путін доведе обговорення "до межі".

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ України стурбоване діями Російської Федерації, які призводять до затримки роботи Чорноморського зернового коридору. Росія штучно затримує інспекцію суден в Босфорі і це призвело до черги в понад 170 суден станом на 25 жовтня.
  • Раніше Зеленський закликав сприяти збільшенню експорту українського зерна, нагадавши, що агресивні дії Росії загрожують масовим голодом. За словами гаранта, у межах продовольчої ініціативи з портів України вийшли вже понад 30 суден, при цьому 60% експорту надійшли в країни Азії та Африки.
  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
На початок