ЄС закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди"

ЄС закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди"

ЄС закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди"
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Європейський Союз закликає Росію скасувати своє рішення про вихід із "зернової угоди", заявив вранці 30 жовтня високий представник ЄС із питань закордонних справ Жозеп Боррель.

"Рішення Росії призупинити участь у Чорноморській угоді ставить під загрозу основний шлях експорту зерна та добрив, які вкрай необхідні для вирішення глобальної продовольчої кризи, спричиненої її війною проти України. ЄС закликає Росію скасувати своє рішення", — написав очільник європейської дипломатії у Twitter.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН наприкінці серпня у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
Читайте також: Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters
На початок