Росія не виходить з "зернової ініціативи", вона тимчасово призупинила діяльність — заступник генсека ООН

Росія не виходить з "зернової ініціативи", вона тимчасово призупинила діяльність — заступник генсека ООН

Росія не виходить з "зернової ініціативи", вона тимчасово призупинила діяльність — заступник генсека ООН
Контейнери із зерном в чорноморському порту Одеси, 19 серпня 2022 року, фото: AP

Росія не виходить із "зернової ініціативи", а лише тимчасово призупиняє свою діяльність. Росія відправила високопрофесійну групу в Спільний координаційний центр. ООН вітає їх, як повноцінних учасників.

Про це заявив заступник генсека ООН Мартін Гріффітс.

"38 країн закупили близько 9 мільйонів тонн зерна з України за чорноморською зерновою ініціативою. Не все це зерно надійшло до найбільш нужденних країн, але все це зерно має гуманітарний ефект, зниження цін і зменшення занепокоєння нестійкості на ринках. Зернові експортери України не операція з надання продовольчої допомоги, але це потужний важіль на ціни з позитивними наслідками по всьому світу", — розповів Гріффітс.

Він додав, що Росія не виходить з ініціативи, вона лише тимчасово призупинила діяльність зі здійснення ініціативи.

"РФ відправила високопрофесійну групу в СКЦ. Ми вітаємо їх як повноцінних учасників. Сьогодні надзвичайних заходів було вжито для звільнення деяких вантажів з українських портів і перевірки близько 100 суден, які стоять у черзі і готові до відправлення. Ми вважаємо, що ініціатива, як і раніше, зберігає чинність, навіть у момент призупинення участі Росії", — зазначив Мартін Гріффітс.

Що відомо

  • 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • Президент України Володимир Зеденський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України.
  • У Білому домі відреагували на припинення Росією "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
  • 30 жовтня верховний представник ЄС Боррель закликав Росію скасувати своє рішення про вихід із зернової угоди.

Читайте також

Росія заздалегідь спланувала зірвати "зернову угоду" — Кулеба

Путін використовуватиме тему зернової угоди, щоб "домінувати" на саміті G20 — Reuters

На початок