Акторка Кіра Найтлі записала аудіоверсію щоденника 12-річної дівчинки з Харкова

Акторка Кіра Найтлі записала аудіоверсію щоденника 12-річної дівчинки з Харкова

Акторка Кіра Найтлі записала аудіоверсію щоденника 12-річної дівчинки з Харкова
Кіра Найтлі озвучує книгу Єви. Фото: thebookseller.com

25 жовтня у США та Британії вийшла книга "Ви не знаєте, що таке війна: Щоденник дівчинки з України" (You Don’t Know What War Is: The Diary of a Young Girl From Ukraine) – це щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької, який розповідає про її подорож із бабусею з охопленого війною Харкова до Дубліна. Також, як повідомило 19 жовтня видання Bookseller, аудіоверсію книги озвучить англійська акторка і модель Кіра Найтлі.

Аудіокнига позиціонується як "зворушливий і безпосередній досвід, який просвітлить читачів, молодих і старих".

"Ця книга справила на мене величезний вплив", – сказала Найтлі. "Це неймовірно важлива історія, яка є водночас потужною і глибоко зворушливою. Для мене велика честь бути частиною цієї публікації, розповідаючи надзвичайну історію натхнення та хоробрості Єви".

Як пише Bookseller, книгу Єви Скалецької уже порівнюють зі щоденником Анни Франк за її потужне розуміння того, що таке конфлікт очима дитини. Для публікації Bloomsbury співпрацювало з УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців.

Кіра Найтлі записала аудіоверсію щоденника 12-річної дівчинки з Харкова
Окрім Британії та США, щоденник Єви вийде ще у 11 країнах світу. Фото: Bloomsbury

"24 лютого Єву розбудили звуки вибухів. Вона виросла та жила з бабусею у Харкові. Далі йдуть 12 днів в Україні, які назавжди змінюють її життя. Єва з бабусею спершу намагалися знайти безпечніше місце у рідному Харкові (їхню оселю пошкодило бомбардуванням), переховувалися у підвалі, а потім перебралися до Західної України. Звідти їх чекав нелегкий шлях через угорський кордон до центру біженців і зрештою — ірландський Дублін", – як повідомляє опис книги у видавництві Bloomsbury.

Щоденник опубліковано з ілюстраціями на обкладинці, натхненими українським народним мистецтвом Анастасії Стефурак, та картами Харкова, України та Європи ілюстраторки Ольги Штонди, переселенки з Харкова. Частину коштів від продажу книги видавництва передадуть організаціям, які допомагають українським біженцям.

Чотири рефлексії на фільм "Відблиск" Валентина Васяновича

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок