В Донецькій області у селищі Велика Новосілка російська армія вела обстріл фосфорними боєприпасами, які заборонені Женевською конвенцією.
Відео обстрілу, на якому видно фосфорні "спалахи" у небі, опублікували бійці Дніпровської бригади Національної гвардії України.
"Ці снаряди небезпечні тому, що окрім того, що випалюють все живе, так ще й надзвичайно отруйні для навколишнього середовища", — написали гвардійці.
Фосфорні боєприпаси — це снаряди начинені самозапальним білим фосфором, саме через нього вони небезпечні. Фосфор має високу температуру горіння (від 800°C). Фосфор, який використовується у боєприпасах, — самозапальний. Він спалахує від контакту із киснем, вогонь дуже складно загасити. Фосфорні боєприпаси запалюють чи не всі об’єкти навколо, спричиняють довготривалі пожежі з густим чорним токсичним димом. Такі бомби та снаряди можуть вразити площу до кількасот квадратних метрів.
Через високу температуру горіння фосфор спричиняє тяжкі та болісні каліцтва. Вдихання парів може випалювати легені, а на тілі фосфор може продовжувати горіти після вибуху.
У 1977 році до Женевської конвенції додали проколи, які забороняють застосування таких боєприпасів.
Що відомо:
- 21 жовтня російські військові обстріляли Костянтинівку на Донеччині забороненими боєприпасами: випустили по мирних оселях ракету "Смерч" із касетними снарядами (їх також забороняє використовувати Женевська конвенція). Троє людей були поранені.
Читайте також
"Тут є все, що заборонено Женевською конвенцією" — піротехники про розмінування Донеччини
Фосфорні боєприпаси: які наслідки та що робити при пораненні